Пирин с измъчено 3:2 над Арда в Суперлига

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) постигна измъчена 4-та победа в Суперлига, след като обърна много трудно и драматично вкъщи Арда (Кърджали) с 3:2 (25:27, 25:21, 21:25, 25:17, 15:8) в мач от 9-ия кръг, игран тази вечер в зала "Септември".

По този начин разложани се намират на 8-мо място във временното класиране с 11 точки след 4 победи и 5 загуби, докато Арда са 10-ти с 8 точки след 2 победи и 7 загуби. В следващия 10-ти кръг Пирин гостува на аутсайдера Дунав (Русе), а кърджалии са домакини на Левски Боол. Срещите са съответно следващата събота (21 декември) от 16,00 часа и в петък (20 декември) от 18,00 часа.

Двата съперника се вкопчиха в оспорвана битка, като воюваха до край за крайната победа. Домакините успяха да направят обрат, след като изоставаха с 1:2 гейма. В четвъртата част те се вдигнаха отново, като взеха водачеството от началото и не го изпуснаха до край, за да докарат мача до равенство 2:2 гейма и тайбрек. В петата решителна част волейболистите от Разлог поведоха в резултата с 5:3 и 8:5, като устояха на атаките на гостите и затвориха гейма в своя полза, а с това се поздравиха и с крайната победа.

Най-полезен за Пирин стана Розалин Пенчев с 25 точки (1 блок, 1 ас, 43% ефективност в атака, 55% позитивно и 28% перфектно посрещане), а Илиян Божков добави 17 точки (2 блока и 41% ефективност в атака) за успеха. За тима на Арда капитанът Невен Нешев (2 блока, 45% ефективност в атака, 43% позитивно и 11% перфектно посрещане) и Кирил Хаджиев (2 блока, 1 ас и 31% ефективност в атака) реализираха съответно 19 и 18 точки, но и това не помогна за победата.
ПИРИН: Чоно Пенчев 3, Илиян Божков 17, Розалин Пенчев 25, Благовест Катранджиев 11, Петър Ненков 10, Ивайло Великов 14 - Петър Каракашев-либеро (Атанас Видин, Мартин Кръстев)
Старши-треньор: Йордан Мицин
АРДА: Делчо Раев 2, Кирил Хаджиев 18, Невен Нешев 19, Кристиян Пенчев 14, Георги Димитров 14, Младен Кавалджиев 7 - Теодор Маринов-либеро (Борислав Наков, Димитър Калчев)
Старши-треньор: Иван Халачев.

Статистика: Боби Николов (скаутмен на Пирин)