Удар за Ман Юнайтед - Ван Перси аут за месец

Един от ключовите играчи на Манчестър Юнайтед и голмайстор на Премиър лийг през миналия сезон  - Робин ван Перси, ще бъде извън игра за около месец. Това разкри мениджърът на отбора Дейвид Мойс на днешната си пресконференция. Причината е контузия в бедрото, която холандецът е получил по време на изпълнението на корнера, довел до гола на Фил Джоунс за победата с 1:0 срещу Шахтьор (Донецк) през седмицата.

Ван Перси пропусна четири последователни мача, преди да се завърне в игра за двубоя с Нюкасъл, когато записа 90 минути, а срещу Шахтьор се появи на терена в 63-ата минута.

"Робин е аут за месец. Той получи разтежение в бедрото, когато изпълни корнера за гола срещу Шахтьор. Веднага е усетил болката. Много жалко, защото партньорството между Ван Перси и Рууни е много добро за нас, но напоследък те нямат възможност да играят заедно. Това е голям удар за отбора. Фелаини има лека контузия в гърба, а Майкъл Карик продължава да бъде аут", заяви Мойс.

Отсъствие от един месец означава, че Ван Перси ще пропусне поне осем мача на Манчестър Юнайтед. Ето кои са те:

15 декември - гостуване на Астън Вила
18 декември - гостуване на Стоук Сити (Купа на Лигата)
21 декември - домакинство срещу Уест Хам
26 декември - гостуване на Хъл Сити
28 декември - гостуване на Норич
1 януари 2014 - домакинство срещу Тотнъм
5 януари - домакинство срещу Суонзи (ФА Къп)
11 януари - домакинство срещу Суонзи (Премиър лийг)

Към това трябва да се прибави евентуален първи полуфинал за Купата на Лигата (Кепитъл Уан Къп), който по програма е на осми януари.