КВК Габрово срещу турския Малийе Мили Пиянго в 1/4-финалите за Купата на CEV

Волейболният вицешампион на България КВК Габрово ще срещне турския Малийе Мили Пиянго (Анкара) в 1/4-финалите на втория по сила европейски клубен турнир - Купата на CEV. Това стана ясно, след като турците, които миналата година играха полуфинал в същия турнир, елиминираха на 1/8-финалите сръбския МОК Джердап (Кладово). След победата с 3:1 като гости в първата среща, снощи Малийе се наложиха вкъщи с чистото 3:0 (25:20, 25:17, 25:17) в мача-реванш. Най-полезни за турския тим станаха германецът Маркус Поп (2 блока, 2 аса, 67% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) и Фаик Самет Гюнеш (4 блока, 2 аса и 71% ефектиност в атака) съответно с 12 и 11 точки за победата. За отбора на Джердап Сречко Ристич реализира 15 точки.

Първият мач от 1/4-финалите между КВК Габрово и Малийе ще бъде между 14-ти и 16-ти януари 2014 година в зала "Орловец", а реваншът е седмица по-късно в турската столица. При успех габровци ще се класират за т.нар. "Чалъндж" кръг на турнира, където ще срещнат отбор отпаднал от Шампионската лига.

Двата тима вече играха преди началото на сезона. Волейболистите на Малийе участваха в традиционния приятелски турнир в зала "Орловец", и тогава успяха да победят КВК Габрово. Тогава габровският тим беше без контузените Красимир Стефанов и Станислав Петков, и отстъпи с 1:3. Момчетата на Любо Герасимов взеха първия гейм с 25:18. Във втората част имаха аванс от 3 точки, но допуснаха обрат до 24:26, а в следващите два гейма направиха доста грешки и воденият от македонския треньор Йоско Миленкоски тим на Малийе се възползва, като се наложи с 25:23 и 25:21. В крайното класиране от турнира в Габрово Малийе зае 2-ото място, след румънския шампион Томис (Констанца), след 2 победи и 1 загуба.