Ботев (Пд) не успя да преодолее кошмара си в мач за историята (видео)

Отборите на Ботев (Пловдив) и Берое не излъчиха победител в среща от 22-ия кръг на "А" група. Битката за Тракия завърши 0:0 и така "канарчетата" продължават да нямат успех срещу кошмарния си съперник от 2007 г. Мачът ще остане в историята, тъй като бе последен на стадион "Христо Ботев" в този му вид. От началото на следващата година започва мащабна реконструкция на съоръжението, а пловдивчани ще се завърнат в изцяло обновения си дом през 2015 г.

Освен това днес последен домакински мач с екипа на Ботев изигра звездата на тима Тодор Неделев, който от януари преминава в Майнц 05.

Хиксът остави домакините на две точки зад градския съперник Локомотив (Пловдив). Берое вече изостава на седем от Черно море четири кръга преди края на редовния сезон и почти сигурно ще остане във втората половина на таблицата.

За първи път от повече от два месеца като титуляр за "жълто-черните" започна Мариян Огнянов, а на скамейката за негова сметка остана Томаш Иршак. Резерва бе Неделев, който влезе в игра на почивката. Старозагорци заложиха на най-доброто, с което разполагат.

Съперниците предложиха много здрава битка през първата част, но за съжаление на феновете по трибуните не застрашиха нито веднъж двамата вратари. Интересното е, че въпреки доброто качество на терена футболистите на Станимир Стоилов така и не успяха да наложат натиск срещу коравия си съперник.

Влизането на Неделев през втората част освежи играта на "канарчетата" в предни позиции. Секунди след подновяването на играта те успяха да създадат разбъркване пред вратата на Иван Караджов, но завършващият удар на Бобан Грънчаров бе твърде неточен.

Чак в 60-ата минута капитанът на старозагорци Георги Андонов отправи първи удар към една от двете врати, но Адам Стаховяк улови без проблем.

Седем минути по-късно "жълто-черните" бяха много близо до гол, след като Йордан Христов проби по дясното крило и сервира топката на Ромарио Кортзорг. Ударът на холандеца обаче се спря в тялото на Караджов и вратата на гостите остана суха. Малко след това резервата Луис Педро отправи шут от повече от 20 метра, но не бе достатъчно прецизен.

Домакините продължиха да натискат и в 76-ата минута принудиха играчите на Берое да сбъркат. Огнянов и Неделев се възползваха от това и направиха отлична комбинация, но ударът на бившия халф на Левски отново се спря в тялото на Караджов и двете нули на таблото останаха непроменени.