Раджа Казабланка стигна 1/4-финалите на световното клубно първенство

Раджа Казабланка спечели с 2:1 срещу Оуклънд Сити и се класира за четвъртфиналите на световното клубно първенство. Абделила Хафиди вкара победния гол за 2:1 във втората минута на добавеното време и осигури победен старт за домакините на турнира. Преди това Ражда взе аванс в 39-ата минута след попадение на Мухсин Яджур, който се разписа в далечния ъгъл, изненадвайки вратаря Тамати Уилямс. Отборът от Нова Зеландия изравни чрез Рой Кришна в средата на второто полувреме.

На четвъртфиналите в турнира, на 14 декември, Раджа ще играе срещу мексиканския Монтерей. Гуанджоу Евъргранд (Китай) пък ще се изправи срещу Ал Ахли (Египет). Европейският шампион Байерн Мюнхен и носителят на копа Либертадорес - Атлетико Минейро, се включват от полуфиналите. През настоящия сезон световното клубно първенство за първи път се играе в Африка. Миналата година Коринтианс спечели трофея след успех с 1:0 срещу Челси.