Херта подчини Брауншвайг с два гола

Херта (Берлин) надигра Айнтрахт (Брауншвайг) с 2:0 като гост в среща между два от новаците в Бундеслигата, с което беше затворен 15-ият кръг. Адриан Рамос откри резултата в 20-ата минута с осмото си попадение, а в 80-ата минута Толга Джиерджи беше точен за 2:0 след контраатака. И при двата гола асистенциите дойдоха от Рони. Минута след второто попадение защитникът на домакините Тимо Пертел получи втори жълт картон и беше изгонен. В 78-ата минута Сандро Вагнер нацели и напечната греда на вратата на Айнтрахт след удар с глава.

С тази победа Херта се изкачи до седма позиция, а Брауншвайг остава последен с едва 8 точки.