Спас дебютира за Купата на краля, Лас Палмас се срина

Отборът на Лас Палмас загуби с 1:3 от 19-ия в Примера Алмерия в първа среща от 1/16-финалите за Купата на краля, играна пред 5479 зрители на "Гран Канария". Българският нападател Спас Делев дебютира в турнира, след като влезе в 67-ата минута при 0:3. Родният стрелец не се запомни с нищо по-интересно.

Гостите от "Медитеранео" набързо натупаха своя съперник. В 15-ата минута Раул Гарсия центрира прекрасно и Оскар Диас отбеляза. В 21-ата Алейкс Видал удвои след голяма грешка в защитата на канарците. Три минути по-късно "червено-белите" си спечелиха доста спорна дузпа, която Оскар Диас реализира - 0:3. До края на полувремето "жълтите" на Серхио Лобера се поокопитиха, но не намериха път към вратата.

На почивката Лобера направи двойна смяна, но не пусна Спас Делев. През втората част домакините играха много добре, но грешаха в завършващата фаза. В 60-ата левият бек на андалуците Кристиан беше изгонен след удар в лицето при борба за висока топка.

В 67-ата българският бързак замени централния защитник Айтами в стремеж за усилване на нападението. Делев обаче рядко играеше с топката и не създаде опасност. В 73-ата Лас Палмас върна един гол, след като резервата Наусет Алеман завъртя прекрасно от пряк свободен удар. Същият беше изгонен с директен червен картон в 85-ата минута за ритник без топка срещу Рафита.