Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Щутгарт преметна Хановер в битка с шест гола

Отборът на Щутгарт надигра с 4;0 у дома Хановер 96 в двубой от 15-ия кръг на германския елитен шампионат. За бившия тим на Краси Балъков се разписаха Мартин Харник (13), Ведад Ибишевич (33), Ибрахима Траоре (51) и Константин Рауш (83). Гостите от Хановер за кратко имаха аванс след попадение на Артур Собиех (28) и Сане (33).

Гостите от Севера започна добре, но допуснаха гол при първата опасна атака на "мерцедесите". В 13-ата минута Мартин Харник се възползва от подаване на Тимо Вернер, за да открие резултата. Четвърт час по-късно Артур Собиех изравни, след като само бутна в мрежата след изработен гол от Мануел Шмийдебах. В 31-ата Салиф Сане изведе долносаксонци напред, отбелязвайки на празна врата. Едва стотина секунди по-късно Ведад Ибишевич вкара с глава - 2:2.

В 51-ата тимът на Бернд Шнайдер взе голов аванс. Ибрахима Траоре завърши добра атака с голов изстрел в левия ъгъл. Опитите на Хановер за изравняване не донесоха успех. В 83-ата Константин Рауш приключи интригата с четвърти гол в графата на домакините - 4:2.

С успеха Щутгарт е на десета позиция. Хановерци са 12-и.

Снимка: Getty Images/Guliver