Литекс триумфира в София след куп невероятни пропуски на Славия (видео)

Отборът на Литекс победи с 2:1 Славия в първия мач от 21-ия кръг на "А" група. Армандо Ваюши вкара в 31-ата минута за гостите, а Костадин Велков изравни в 57-ата. "Оранжевите" си осигуриха триумфа в 74-ата минута след атрактивно попадение на Страхил Попов.

Мачът ще се запомни с няколкото невероятни пропуски на домакините. Галин Иванов, Атанас Курдов и Радослав Василев се отличиха, а в 18-ата минута Курдов не можа да вкара и от дузпа.

Успехът доближи Литекс поне временно на точка зад шампиона Лудогорец. Славия остава на 9-о място с 23 точки. Лошата новина за "оранжевите" е петото официално предупреждение за Ваюши, което го оставя извън сметките за предстоящия мач с ЦСКА в средата на следващата седмица.

Още в 55-ата секунда ловчанлии можеха да отбележат, след като Ваюши премина през двама футболисти в бяло и стреля от малък ъгъл, но Георги Петков спаси с една ръка. Малко след това нов удар на албанеца бе париран от бранител на столичани. Активната игра на гостите продължи и в следващите минути. Два големи пропуска обаче направи Вилмар Джордан, като в първия случай топката бе избита пред голлинията, а след това изстрел на колумбиеца бе осуетен в последния момент.

В 18-ата минута Славия получи отлична възможност да излезе напред в резултата. Фернандо да Силва бе задържан за фланелката в наказателното поле и реферът Никола Попов отсъди дузпа. Курдов обаче стреля слабо в десния ъгъл на Евгени Александров и вратарят изби кълбото.

Последваха равностойни минути, в които нямаше голови положения. В 31-ата минута обаче Ваюши отново бе изведен в стрелкова позиция, пребори се с Костадин Велков и прати топката покрай Петков за 0:1.

Славия започна по-добре втората част. В 53-ата минута играчите в бяло организираха отлична атака, Курдов центрира от десния фланг, но оставеният непокрит Галин Иванов би в Александров.

Домакините все пак изравниха в 55-та минута. Пашов изведе Иванов по лявото крило, който от своя страна центрира по земя към Костадин Велков и централният бранител на "белите" хладнокръвно прати топката в мрежата на гостите. В 63-ата минута Иванов можеше да изведе домакините напред в резултата, но пропусна очи в очи с Александров.

Ловчанлии взеха отново взеха инициативата и в 74-ата минута поведоха в резултата за втори път. Момчил Цветанов бе изведен в удобна позиция, но Петков се хвърли в краката му и изби. Топката обаче попадна в Попов, който с прехвърлящ удар я прати в опразнената врата.

В 85-ата минута Симеон Славчев бе близо до отбелязване на истински шедьовър, след като си спря на гърди центрирана от фаул топка и стреля със странична ножица, но кълбото удари главата на Петков.

В ответната атака столичани пропуснаха отличен шанс да изравнят. Курдов бе изведен в наказателното поле, но се засуети и бранител в оранжево изчисти. Секунди по-късно резервата Радослав Василев отправи удар с глава, оставен на два метра от вратата, но кълбото излезе в аут.