Киево и Аталанта продължават за Купата на Италия (видео)

Киево и Аталанта се класираха за 1/8-финалите в турнира за Купата на Италия след домакински победи съответно срещу Реджина и Сасуоло. В следващия кръг Киево ще се изправи срещу Фиорентина, а Аталанта ще има за съперник Наполи.

Киево не пропусна възможността да си отмъсти на тима на Реджина, който го отстрани от турнира  през миналия сезон. "Летящите магаренца" бяха повече от убедителни и спечелиха с 4:1. Още до средата на първата част два гола вкара юношата на Милан Алберто Палоски, но Матео Джентили върна едно попадение преди почивката. През втората част домакините от Верона контролираха събитията на терена и Матео Ардемани се разписа за 3:1, а крайният резултат бе оформен от Виктор да Силва в 77-ата минута.

Аталанта също нямаше проблеми срещу новака в Серия "А" Сасуоло и се поздрави с успех с 2:0. Бергамаските, които само преди няколко дни бяха на път да нанесат първа загуба на Рома в първенството, поведоха още в 5-ата минута с гол на Муса Коне. Въпреки че играха изцяло с резерви, домакините продължиха да са по-добрият отбор и в 72-ата минута младият нападател Джузепе Де Лука сложи точка на спора с второ попадение.