Българин излиза срещу Юве за Купата на Италия

Българският таран Андрей Гълъбинов и тимът му Авелино се класираха за осминафиналите на турнира за Купата на Италия след успех с 2:1 над Фрозиноне. Нападателят игра 90 минути, като на два пъти бе близо до гол, но нямаше шанс да отбележи своето второ попадение в турнира този сезон. Анджело Д'Анаджело (22) и Луиджи Касталдо (82) бяха точни за домакините, а в самия край Даниел Чиофани се разписа за гостите.

Така Гълъбинов и колегите му излизат срещу шампиона Ювентус в Торино в директен сблъсък на 9-и януари, където ще се опитат да постигнат суперсензацията и да изхвърлят звездния тим на Антонио Конте от турнира.

25-годишният българин има 6 гола в Серия "Б" този сезон в 15 срещи, както и едно попадение за Купата на Италия и се превърна в основна фигура за борещия се за промоция в Серия "А" състав на Авелино. Южняците са четвърти във временното класиране на три точки зад първия Емполи след 16-ия кръг.