Фиорентина ликува след голов трилър срещу тима на Ники Михайлов (видео)

Отборът на Фиорентина се утвърди на 5-ото място в Серия "А" след изключително зрелищен мач срещу Верона, завършил с успех на "виолетовите" с 4:3. Двата тима предложиха истинско шоу на зрителите на "Артемио Франки". Още в първия четвърт час съперниците си размениха по два гола, а на почивката домакините водеха с 3:2. Верона остана с човек по-малко в началото на втората част, но въпреки това не се предаде и до последно преследваше равенството.

За тима от града на Ромео и Жулиета не игра българският национал Николай Михайлов. Два гола за Фиорентина отбеляза Борха Валеро, а по един добавиха Хуан Мануел Варгас и Джузепе Роси. За гостите точни бяха Ромуло, Хуан Мануел Итурбе и Жоржиньо.

Въпреки третото поредно поражение, Верона остава в топ 6 с 22 точки - 5 по-малко от Интер и Фиорентина.

Мачът започна вихрено и още в 5-ата минута "виолетовите" поведоха с 1:0 в резултата. Испанският халф Борха Валеро с чудесен изстрел с левия крак извън наказателното поле изпрати топката в мрежата зад вратаря Рафаел. Отговорът на гостите от Верона обаче бе повече от светкавичен и в 6-ата минута резултатът бе изравнен. Хуан Мануел Итурбе стреля силно към вратата, пазена от Нето, стражът изби, но при добавката Ромуло насочи топката в мрежата.

Шоуто обаче тепърва започваше. Фиорентина пропусна две много добри възможности да си върне аванса от един гол в резултата - Борха Валеро и Масимо Амброзини не съумяха да изведат отново "виолетовите" напред. Вместо това, най-ненадейно Верона вкара втори гол. Това се случи в 14-ата минута, когато опитният таран Лука Тони подаде към Хуан Мануел Итурбе и младият аржентинец със страхотен шут не остави шансове на Нето - 1:2.

Резултатът обаче стана 2:2 много бързо. В 14-ата минута Борха Валеро си създаде позиция за стрелба пред наказателното поле на противника, ударът му рикошира в тялото на Доменико Майета и топката се оплете в мрежата на гостите.

В следващите минути двубоят малко се поуспокои, но в 35-ата минута бразилският страж на веронци Рафаел бе на път да допусне изключително нелеп и комичен гол във вратата си. Играчът, заради когото Николай Михайлов не е записал и една минута в Серия "А" до момента, изрита нескопосано топката, която се удари в тялото на Джузепе Роси, но за късмет на гостите кълбото излезе в аут, а не попадна в мрежата.

В 42-ата минута веронци организираха опасна бърза атака, но играч на гостите се засуети и заплахата бе предотвратена. Минута по-късно Фиорентина поведе с 3:2. Перуанският футболист Хуан Мануел Варгас стреля към вратата на Верона, Рафаел не се намеси по най-добрия начин и тимът на Винченцо Монтела излезе напред в резултата.

След почивката мачът продължи да изпъстрен с любопитни ситуаици и пред двете врати. В 52-ата минута Бошко Янкович, който вече имаше жълт картон, спря с ръка топката в наказателното поле и беше изгонен, а Джузепе Роси реализира отсъдената дузпа, правейки резултата 4:2 за "виолетовите". Малко след това Лука Тони пропусна да намали, а в следващите минути с гола се разминаха Роси и Хуан Куадрадо.

Дори и с човек по-малко, Верона нямаше никакво намерение да се предава. В 72-ата минута отбита от Нето топка попадна на крака на Жоржиньо и бразилецът с прекрасен удар върна интригата. Гостите опитаха всичко, за да изравнят, но физическите сили ги напуснаха, а контрите на Фиорентина ставаха все по-опасни. В 83-ата минута Рафаел спаси изстрел на Ненад Томович. До края домакините се постараха да владеят топката и устискаха така ценните три точки, които ги изравниха в класирането с четвъртия Интер.