ЦСКА (М) загуби точки, Миланов се контузи (видео)

Отборът на ЦСКА (Москва) направи грешна стъпка в борбата за титлата в руската Премиер Лига. В мач от 18-ия кръг московските "армейци" взеха само точка при гостуването си на Ростов - 0:0. Домакините дори могат да съжаляват повече, че не спечелиха мача, тъй като създадоха повече опасности за вратата на Игор Акинфеев. След почивката гостите от столицата се представиха много слабо, а българският халф Георги Миланов имаше малшанса да се контузи през втората част. Бившият играч на Литекс бе титуляр за ЦСКА (Москва) и игра като ляво крило до 64-ата минута, когато бе принудително сменен от Алан Дзагоев.

Отсъствието на възстановяващия се от травма котдивоарски нападател Сейду Думбия в състава на ЦСКА (М) си каза думата и атаката на гостите не изглеждаше никак добре.

След този хикс ЦСКА (Москва) заема четвърто място в класирането с 34 точки - на 3 зад лидера Зенит. Ростов пък е осми с 24 точки.

Домакините започнаха по-агресивно в първите минути, но в 15-ата минута гостите от столицата бяха много близо до това да открият резултата. Нигерийският нападател Ахмед Муса получи топката в наказателното поле на Ростов от сръбския офанзивен халф Зоран Тошич и стреля опасно по земя, но топката мина на сантиметри встрани от вратата, пазена от Стипе Плетикоса.

В 27-ата минута Муса направи сериозен пропуск, като не супя да накаже неориентираната игра на двама бранители на Ростов. Муся стреля твърде слабо и не затрудни с нищо Плетикоса. Минута преди края на първата част играещият под наем от Спартак (Москва) в Ростов нападател Артьом Дзюба отправи твърде слаб удар с глава след центриране отдясно и домакините пропуснаха добър шанс за гол.

Четири минути след почивката домакините пропиляха златна възможност да вкарат гол. Тимофей Калачов пусна хитро топката към включилия се в атаката бек Арсений Логашов, който подаде на оставения съвсем сам пред вратата на ЦСКА (Москва) Жано Ананидзе, но вместо да насочи кълбото в мрежата зад Игор Акинфеев, грузинецът направи непростим пропуск. В 55-ата минута пък Дзюба застраши вратата на гостите, но не успя да нанесе голов удар. Секунди след това тимът на Миодраг Божович пропусна нов шанс да открие резултата. Първо играч на Ростов стреля с глава, Акинфеев изби, но при добавката футболист в жълт екип уцели греда и отборът на Леонид Слуцкий се спаси от попадение във вратата си и в тази ситуация.

В средата на второто полувреме Миланов изглежда получи разтежение и в 64-ата минута бе сменен от Алан Дзагоев. Минута по-късно домакините пропуснаха пореден шанс за гол, след като този път Дзюба нахлу в наказателното поле на гостите и шутира, но топката профуча малко встрани от вратата.

В 78-ата минута московчани организараха много опасна атака, но тя приключи с лош пас на безличния в тази среща японски офанзивен халф Кейсуке Хонда.

В крайна сметка, ЦСКА (Москва) загуби 2 ценни точки, при това след доста безлично представяне.