Авелино с Калоян Иванов записа победа в осмия кръг

Авелино, с българина Калоян Иванов в състава си, постигна победа в осмия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Италия. Тимът се наложи над гостуващия Кремона със 77:72 (18:15, 19:17, 18:17, 22:23) точки. Иванов игра 28 минути като титуляр и записа 6 точки, 13 борби и 3 асистенция. Авелино е с 4 победи и 4 загуби и заема девето място в класирането.

В женското първенство на Германия Димана Макариева бе на терена 27 минути при загубата на Ньордлинген като гост на Хале с 61:75 точки в среща от десетия кръг. Макариева бе титуляр и се отличи с 9 точки, 5 борби, 3 асистенции и 3 отнети топки. Ньордлинген е на 11-а позиция в класирането с 3 победи и 7 загуби.

В женското първенство на Франция Шарлевил, с българката Екатерина Димитрова в състава си, допусна пето поражение за сезона. В мач от десетия кръг Шарлевил отстъпи пред гостуващия Ланд с 84:88 точки. Димитрова игра 18 минути като резерва и завърши с 3 борби. Шарлевил е на шесто място в класирането с 5 победи и 5 загуби.