Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Ботев (Пд) сложи край на софийския кошмар (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Славия като гост в среща от 19-ия кръг на "А" група. Атанас Курдов даде преднина на "белите" в 19-ата минута след много добре насочен удар с глава. Анисе Абел изравни в 31-ата минута след грешка в отбраната на столичани, а в 61-ата Вандер Виейра обърна развоя на срещата. Това бе първи успех за "канарчетата" в столицата през този сезон след хикса с ЦСКА и загубите от Локомотив (София) и Левски. Освен това те не бяха надвивали днешния си съперник в "Овча купел" от 20 години.

За последно футболистите на Станимир Стоилов бяха спечелили навън през тази кампания през август - срещу Черноморец в Бургас.

Днешният успех качи пловдивчани на четвърто място с 34 точки. Със същия актив е и Локомотив (Пловдив). "Белите" са десети с 20 точки.

Ромарио Кортзорг отправи първия изстрел в срещата още в 4-ата минута, но Георги Петков улови. Домакините създадоха добра възможност малко след това, но шут на Галин Иванов бе блокиран от бранител в жълто-черно.

В 19-ата минута Чавдар Янков намери Радослав Димитров по крилото, националът напредна и центрира в наказателното поле, където Курдов се извиси и игра с глава. Топката бе много добре насочена в обратния на Адам Стаховяк ъгъл и се оплете в мрежата.

"Канарчетата" опитаха да отговорят бързо и осъществиха натиск. В 25-ата минута многоходова комбинация завърши с удар на Борис Галчев, но Петков отново се справи. В 31-ата минута обаче Виктор Генев не бе на висота при центриране на Веселин Минев и не успя да изчисти, Анисе реагира най-бързо и от малкото наказателно поле насочи топката във вратата за 1:1.

В 40-ата минута гостите можеха да осъществят пълен обрат, след като Ромарио бе изведен на стрелкова позиция, но ударът му с десния крак бе разочароващ. В 45-ата минута Вандер изпълни фаул от границата на наказателното поле, но топката премина встрани от вратата.

Втората част започна равностойно. "Канарчетата" обаче успяха да вземат преднина в 61-ата минута след бърза атака, при която Галчев подаде на Вандер, бразилецът би през краката на Генев и не остави шанс за реакция на Петков.

Минути по-късно пловдивчани бяха близо до трето попадение, но отново Ромарио не бе точен в завършващия удар. В 75-ата минута сериозен пропуск направи и Иван Цветков. В 79-ата минута опитният нападател отстъпи мястото си на Мариян Огнянов, който се завърна след продължително лечение на контузия.

Последва продължителен период, в който Славия наложи натиск, но стигна само до няколко разбърквания пред Стаховяк. За сметка на това "жълто-черните" създадоха няколко много опасни контраатаки, но невероятни пропуски направиха Ромарио и Анисе.

снимки: Емона Цончева/Sportal.bg