Шалке 04 се разправи класически с Щутгарт (видео)

Шалке 04 мина с 3:0 през Щутгарт в късния съботен мач от програмата на 14-ия кръг в Бундеслигата и се изкачи до пета позиция в класирането. Джеферсън Фарфан (34', 47'-дузпа) беше точен на два пъти, а Джърмейн Джоунс (79') уби интригата в края. Макар резултатът да дава изразителен вид на успеха на домакините, то нещата можеха да се развият по съвсем друг начин. При 0:0 Тимо Вернер от състава на "швабите" пропусна сам срещу вратаря на "кралскосините", а при ситуацията за гола от дузпа имаше засада, която съдиите не маркираха.

Иначе Адам Салай пропусна да вдигне "Фелтинс Арена" на крака още в 18-ата минута, след като остана сам срещу Свен Улрайх, но не успя да го преодолее с глава. В 31-ата минута младото крило на гостите Вернер също се оказа сам, в случая срещу Ралф Феерман, но ударът му мина край гредата. Три минути по-късно Шалке нанесе първия си удар. Кевин Принс-Боатенг спечели една спорна топка, последва пас на Юлиан Дракслер към Фарфан надясно. От там перуанецът стреля силно, Улрайх успя само да отклони кълбото, но в крайна сметка то се оплете в мрежата за 1:0.

В 47-ата минута участникът в Шампионската лига получи право да изпълни наказателен удар, след като Кристиан Гентнер препъна Дракслер в наказателното поле. Повторенията обаче показаха, че при атаката е имало засада на Салай. В крайна сметка Фарфан не остави никакъв шанс на Улрайх и Шалке поведе с 2:0.

В 79-ата минута гласящият се за напускане Джърмейн Джоунс реализира за 3:0 след асистенция на Роман Нойщедтер. Малко след това реферите все пак видяха засада на Макс Майер и правилно отмениха попадението му.

Шестата загуба от началото на шампионата оставя Щутгарт на 11-а позиция.