Реал Мадрид се позабавлява на ходом, Бейл иззе ролята на голмайстор (видео)

Отборът на Реал Мадрид спечели лесно с 4:0 домакинството си на Валядолид в мач от 15-ия кръг на Ла Лига. Гарет Бейл (33, 64 и 89) и Карим Бензема (36) зарадваха "Сантиаго Бернабеу" в отсъствието на контузения Кристиано Роналдо. Победата временно доближи "белите" на три точки от първата позиция преди утрешния сблъсък Атлетик Билбао - Барселона.

Анхел ди Мария беше поставен на лявото крило, а Гарет Бейл игра на десния фланг. Иско беше избраният офанзивен халф зад Карим Бензема. Пепе и Серхио Рамос оформиха центъра на защитата. "Бяло-виолетовите" разчитаха в атака предимно на Хави Гера.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия днес баща на Фабио Коентрао. Първата възможност за мадридчани беше в третата минута, когато Серхио Рамос прати топката над гредата след изпълнение на корнер и удар с глава. В шестата снаряд на Анхел ди Мария от 23 метра разтресе напречната греда и кълбото тупна малко пред голлинията. В 11-ата Иско центрира отляво, а Рамос отново стреля малко над гредата.

В 24-ата Ди Мария прати нов прекрасен шут от въздуха от 18 метра, но Диего Мариньо имаше късмета да е на точното място. В 28-ата Бензема пое топката, финтира бранител и стреля на около метър от гредата. В 30-ата Ди Мария хвана неподготвена защитата на гостите от Кастийя и Леон, но Мариньо парира шута. В 33-ата Ди Мария стреля силно от малък ъгъл, вратарят изби и Бейл с глава добави в мрежата, за да открие резултата.

В 36-ата стомилионната придобивка центрира брилянтно и Бензема с глава насочи в мрежата за осмия си гол в шампионата. В 44-ата дойде първата добра възможност пред Валядолид - Закария Бергдих центрира, Хави Гера получи топката на далечната греда, но от въздуха стреля много неточно.

Втората част започна с два диагонални удара до гредите, отправени от Лука Модрич и Карлос Пеня. В 61-ата попадение на Бензема съмнително не беше зачетено. В 64-ата Марсело Виейра центрира по земята, Руеда подари топката на Бейл, който от точката на дузпата оформи класическата преднина.

Минута по-късно Бергдих отправи опасен шут, но в ръцете на Диего Лопес. Четвърт час преди края Карло Анчелоти пусна в игра Алваро Мората и Хесе Родригес и извади Бензема и един от най-добрите днес Ди Мария. В 82-ата Мората нахлу отляво и шутира по земя, но вратарят отрази. При добавката Иско върна назад към Марсело, който действа несръчно. В 85-ата напористият Хесе стреля по земя от 19 метра и спечели корнер. В 89-ата Бейл оформи своя хеттрик, след като засече от непосредствена близост ниско подаване на Марсело. Това беше седмото попадение на уелсеца в Примера дивисион.

Следващият шампионатен мач на "лос меренгес" е след две седмици - на 14 декември срещу Осасуна. През идния уикенд има срещи от 1/16-финалите за Купата на краля.

Снимки: Getty Images/Guliver