Черноморец живна след разгром (видео)

Отборът на Черноморец разгроми с 5:0 Пирин (Гоце Делчев) в мач от 19-ия кръг на "А" група. Головете отбелязаха Николай Павлов (45'), Яни Пехливанов (54'), Жозюе Баламанджи (73'), Ванчо Траянов (77') и Наджиб Амари (90)'.

Успехът позволи на "акулите" да натрупат 18 точки и да се изкачат на 11-о място. По всичко личи, че футболистите на Димитър Димитров ще водят здрава битка със столичните Славия и Локомотив (София) за оставане в елита. Положението на Пирин пък вече е безнадеждно - с едва 9 точки и на 14-о място.

Мачът не започна по най-лесния начин за бургазлии и до 45-ата минута те бяха създали само две положения, които обаче бяха пропуснати от Павлов. В добавеното време на първата част обаче нападателят се реваншира и от малък ъгъл откри головата сметка за своя тим.

През втората част играчите на Черноморец имаха много по-добра успеваемост. В 54-ата минута Венелин Филипов центрира в наказателното поле, защитата не успя да изчисти и Пехливанов отбеляза второ попадение.

В 73-ата минута Баламанджи записа дебютния си гол в елита, след като бе изведен сам срещу Абди Абдиков и стреля покрай него за 3:0. Четири минути след това капитанът Траянов също отбеляза. В добавеното време Амари оформи крайното 5:0.