Байер (Л) помете Нюрнберг (видео)

Тимът на Байер (Леверкузен) се реваншира пред феновете си за тежкото поражение с 0:5 от Манчестър Юнайтед в Шампионската лига преди броени дни. Днес футболистите на Сами Хюпия надиграха с 3:0 у дома Нюрнберг в среща от 14-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Головете реализираха Хюн-Мин Сон (36, 77) и Щефан Кийслинг (48).

В 10-ата минута южнокореецът Хюн-Мин Сон получи топката в много удобна позиция съвсем близо до вратата на гостите от Нюрнберг, но бе блокиран и не успя да нанесе голов удар. В 17-ата минута Йенс Хегелер опита да притесни вратаря Рафаел Шефер с хубав удар от въздуха, но стражът изби. Гостите от Нюрнберг отговориха с опасна атака отляво в 19-ата минута., когато японският халф Макото Хасебе с шут по земя уцели десния страничен стълб на вратата на Бернд Лено.

В 36-ата минута "аспирините" поведоха с 1:0 в резултата. Хюн- Мин Сон получи топката отляво от Гонсало Кастро и изпрати кълбото в горния десен ъгъл на вратата на Шефер. Стражът на гостите имаше доста работа през първото полувреме и в оставащите минути преди паузата трябваше на два пъти да се намесва решаващо - първо след удар на Сон, а след това и след изстрел на Кастро. В добавеното време на първата част гредата попречи на Щефан Кийслинг да направи резултата 2:0. Нападателят стреля с глава след центриране на Джулио Донати отдясно, но топката се отби от левия страничен стълб на вратата на Шефер, който само изгледа кълбото.

Три минути след почивката Кийслинг бе точен за 2:0 след много хубава комбинация с Йенс Хегелер. Последният подаде на Кийслинг с пета и нападателят с удар по земя изпрати топката в мрежата, като кълбото мина между краката на вратаря Шефер.

В 56-ата минута Кастро уцели напречната греда на вратата на Нюрнберг и така гредите в мача станаха общо три - две за "аспирините" и една за гостите.

В 77-ата минута Байер вкара трети гол. Негов автор стана Хюн-Мин Сон, който с шут по земя реализира второто си попадение в двубоя. Както и при първия гол, асистенцията бе на Гонсало Кастро.

В 84-ата минута вратарят на домакините Лено изби с една ръка удар с глава на резервата за Нюрнберг Даниел Гинчек.

Байер е втори в класирането, като е с 34 точки - 4 по-малко от лидера Байерн (Мюнхен). За "аспирините" това е 11-а победа от началото на сезона. Нюрнберг пък се намира на предпоследното 17-о място с 8 точки и единствен е без победа.