Гонзо наказа любимия си Левски (видео)

Отборът на Черно море постигна много важна победа срещу Левски в срещата от 19-ия кръг на "А" група. Футболистите на Георги Иванов победиха с 2:1 и взеха ценни три точки в битката за място в първата половина на класирането. Георги Илиев се разписа в 41-ата минута, а Бакари удвои в 61-ата минута с глава. Ларсен Туре върна едно попадение в 77-ата минута. В 83-ата минута "моряците" останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Сашо Александров.

Черно море направи силен мач и пропусна добри положения през първата част, а Еденилсон Бергонси удари греда. Празнуващият днес своя 22-ри рожден ден Пламен Илиев пък допусна група грешка при второто попадение.

Много спорна ситуация имаше в 34-ата минута, когато Христо Ристосков отсъди дузпа за домакините. Бакари бе набрал скорост и се блъсна в Илиев, след което падна на земята, но нарушение нямаше. Съдията обаче посочи бялата точка, но след консултация с един от асистентите си отмени своето решение.

Това е първа победа на Гонзо срещу любимия му отбор след двете равенства 1:1 в предишните двубои през 2013 г. През този сезон варненци вече имат победи като домакин над Лудогорец, ЦСКА и Левски и с 30 точки са на седмо място. За 26-кратните шампиони това бе втора поредна загуба като гост. С 31 точки те все още делят четвърто място с Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив).

"Моряците" не можеха да разчитат на Симеон Райков в началото на мача, тъй като крилото бе оставен на резервната скамейка заради настинка. Все пак той се появи на терена през втората част. При "сините" единствената промяна от състава, който победи с 4:1 Литекс, бе принудителна - Мирослав Иванов бе титуляр за сметка на наказания Владимир Гаджев. Деко игра зад Гари Родригес и Цветан Генков, а Кевин Брю бе върнат пред защитната четворка.

В 14-ата минута варненци отправиха първия точен удар в срещата, но Пламен Илиев спаси изстрела на Иван Коконов. Малко след това Бакари се оказа в добра позиция, но пасът му назад бе изчистен от Дъстли Мюлдер. В следващите минути "сините" отвърнаха с едно разбъркване пред Георги Китанов, но защитата в зелено-бяло се справи.

В 29-ата минута Бакари получи отлично извеждащо подаване, но Илиев прояви съобразителност и стигна първи до топката, след което я изчисти. Две минути след това Сашо Александров центрира към Бергонси, чийто удар с глава с мъка бе избит от вратаря на Левски в напречната греда. След изпълнения корнер отново Бергонси бе оставен сам пред вратарското поле, но с глава прати кълбото в аут.

В 34-ата минута Христо Ристосков дискусионно отсъди дузпа за "моряците". Бакари навлезе в наказателното поле, но не можа да играе с топката, след което се блъсна в тялото на Илиев. Реферът веднага посочи бялата точка, но след консултация с асистента на аутлинията отмени решението си и отсъди аут.

Това изнерви обстановката на стадион "Тича", но домакините продължиха да доминират. В 41-ата минута отлична тяхна атака премина през Бергонси, който пусна за Илиев и капитанът с хубав удар не остави шанс на "синия" страж за първия гол в срещата.

Влизането на Димитър Макриев за сметка на Мирослав Иванов на почивката не помогна с нищо на столичани. За сметка на това варненци продължиха да доминират и заслужено стигнаха до второ попадение. Илиев центрира от фаул, Бакари изпревари лошо излезлия Пламен Илиев и с глава реализира за 2:0.

Варненци пропиляха още две добри възможности за контраатаки и бяха наказани в 77-ата минута. Нуно Пинто центрира от левия фланг, Китанов не прецени ситуацията и остави кълбото да тупне на напречната греда, след което отиде при Туре. За французина остана лесната задача да се разпише на празна врата.

Ситуацията за Черно море се усложни още повече в 83-ата минута, когато двата тима заформиха меле на тъчлинията и Сашо Александров получи втори жълт картон. "Сините" получиха възможност да изравнят в 89-ата минута, но удар с глава на Пламен Димов не затрудни достатъчно Китанов.