Странна ситуация на мач във Франция

Куриозна ситуация се случи по време на мача между Сошо и Бастия от 14-ия кръг на Лига 1. В средата на втората част при резултат 0:1 за гостите съдията Вилфред Биен отсъди фаул за домакините, който бе оспорван от футболистите от Кориска. Докато играчите на Бастия бяха наобиколили арбитъра, вратарят на домакините Симон Пуплен изпълни свободният удар и домакините подновиха играта. След като видя, че топката е в игра съдията тръгна по посока на атаката, показвайки, че играта не е спряна. Тогава обаче се оказа, че вратарят на гостите Микаел Ландро не е на вратата си и играч на Сошо прати кълбото в опразнената мрежа с далечен удар. Като видя странната случка съдията спря играта и каза, че не е дал сигнал за изпълнение на фаула за Сошо. Домакините разбира се протестираха бурно, но безрезултатно. Къде точно бе отишъл Ландро при ситуацията така и не стана ясно.

В крайна сметка мачът завърши 1:1. Бившият играч на Сошо Риад Будебуз откри резултата за Бастия през първата част, а Еманюел Майука успя да изравни за домакините след почивката. През второто полувреме още един гол на домакините бе отменен по спорен начин, след като съдията отсъди фалу срещу Фетхи Харек от страна на Седрик Бакамбю при едни въздушен двубой, след който нападателят прати топката в мрежата.

Сошо остава на дъното на класирането с осем точки, но при новия треньор Ерве Ренар отборът от Източна Франция показва, че е способен да печели точки и може да се бори за оцеляването си. Бастия пък е девети с 19.

В още три срещи от днес се получи резултат 1:1. Лион - Валансиен, Монпелие - Гинган и Рен - Бордо. Лориен пък се поздрави с първи успех като гост в шампионата, след като разби с 4:0 домакина Евиан Тонон-Гайяр.