Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Левски покоси драматично ЦСКА на "Армията" (видео+галерия)

Отборът на Левски спечели много драматично дербито с ЦСКА на стадион "Българска армия" при 19-годишните. "Сините" стигнаха до победата с гол на Мики Орачев в 90-ата минута. Този успех изведе отбора на първо място в класирането с актив от 32 точки. Двубоят бе отложен от втория кръг на първенството, като двата тима бяха плътно един зад друг в класирането. До днес Черно море водеше с актив от 32 точки след 13 мача, но загуби от Литекс и вече дели първото място със "сините". След втората си поредна загуба пък "червените" останаха трети с 31 точки, но имат мач повече от лидерите.

Наставникът на мъжкия тим на ЦСКА Стойчо Младенов изгледа срещата на живо от трибуните на "Армията". Освен него, на мача присъстваха Мартин Петров, Тодор Янчев и още няколко играчи на "червените".

През първото полувреме двата тима не си отбелязаха голове, като в първите минути попадение на Кристофър Димитров бе отменено за нарушение срещу Радослав Костадинов, което бе доста спорно. В следващите минути "червените" искаха дузпа за игра с ръка на играч на гостите.

В 24-ата минута Костадинов спаси вратата си с отличен рефлекс. Стражът отрази удар с глава на Любомир Илиев от няколко метра, който се бе включил при корнер за "сините".

Александър Аспарухов отправи опасен удар, който мина близо до гредата на Александър Любенов. Именно това бе най-опасното положение първото полувреме за водения от Сашо Борисов тим.

През втората част Костадинов спаси вратата си на три пъти в рамките на 80 секунди между 53-и 55-ата минути, като на два пъти изби в ъглов удар.

След 60-ата минута "червените" започнаха да стават все по-активни, като Радой Божилов на няколко пъти притесни синята защита и стража Любенов. Левият бранител Емил Ботев на свой ред нацели гредата в 74-ата минута със силен удар от 12 метра.

В 86-ата минута ЦСКА стигна до най-чистото си положение. Петър Витанов се озова очи в очи с Любенов и прокара топката покрай вратаря. От голлинията обаче Любомир Илиев изби топката. Играчите на ЦСКА претендираха, че кълбото е преминало линията, но реферът не чу протестите им.

Буквално в последната минута "сините" направиха светкавична контраатака четирима на един, но стигнаха само до ъглов удар. Именно след него се стигна до лошо изчистена топка, която попадна в краката на Мики Орачев на линията на наказателното поле. Левият защитник и национал при набор 1996 стреля в долния ляв ъгъл на Костадинов - 0:1.

Така "сините" постигнаха изключително важен успех. Трите точки пратиха тима на Георги Тодоров на върха в класирането с 32 точки от 13 мача.

ЦСКА - ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Орачев (90)