Гълъбинов с асистенция, Авелино се качи на върха

Нападателят Андрей Гълъбинов се отличи с асистенция при победата на своя Авелино с 2:1 над Юве Стабия в среща от 14-ия кръг на Серия В. С успеха Авелино се изравни на върха с лидерите Палермо и Емполи. И трите тима имат по 27 т. Юве Стабия пък си остана стабилно на последното място в класирането със скромните седем точки.
24-годишният Гълъбинов, който е основен голмайстор на тима си с 6 гола, започна много активно.
В седмата минута той спечели пространство и намери съотборника си Скиавон, който откри. Само минута преди това срещу Гълъбинов беше свирена засада. В края на полувремето Авелино удвои. След изпълнен от Скиавон ъглов удар Луиджи Касталдо успя да намери мрежата. Домакините намалиха темпото през втората част и това можеше да му изиграе лоша шега, тъй като гостите успяха да стигнат до гол в 80-ата минута, когато се разписа Сучио.
В следващия кръг на 23 ноември Авелино гостува на Кротоне.