Методи Ананиев с 9 точки за два гейма, Рен падна от Тур

Българският волейболист Методи Ананиев игра два гейма за Рен при загубата като гост от шампиона Тур с 0:3 (17:25, 16:25, 15:25) в мач от 9-ия кръг на френската Лига А.

Ананиев започна двубоя като титуляр, но през втория гейм бе заменен от Себастиан Франголачи. Българският посрещач се отчете в мача с 9 точки (1 ас, 1 блок, 32% ефективност в атака, 23% перфектно и 31% позитивно посрещане), с което стана най-резултатният волейболист на гостите. Гийермо Гарсия също записа 9 точки за Рен.

Давид Конечни стана топреализатор на двубоя с 18 точки (1 ас, 3 блока, 50% ефективност в атака) за победителите, а Камил Баранек се отличи с 14 точки (1 ас, 3 блока, 59% ефективност в атака, 57% перфектно и 86% позитивно посрещане) за Тур, който е съперник на Марек Юнион Ивкони в Група А на Шампионската лига.

Загубата бе 6-та за тима на Рен, който с актив от 11 точки заема 9-то място в класирането. Тур записа 6-ти успех и се изкачи на 4-то място със 17 точки.

В следващия 10 кръг Рен е домакин на Монпелие на 24 ноември, а Тур е гост на лидера Шомон на 24 ноември.

ТУР - РЕН 3:0 (25:17, 25:16, 25:15)

ТУР: Кевин Клинкенберг 5, Жерал Арди Десурс 7, Давид Конечни 24, Филип Колин 5, Максим Дайле 4, Камил Баранке 14 - Жан-Франсоа Ексига-либеро (Саоне Фалафала, Никълъс Хоуг)
Старши-треньор: Маурисио Мота Паеш
РЕН: Яник Базен, Арвидас Мисейкис 6, Викторс Корженевичс 2, МЕТОДИ АНАНИЕВ 9, Кен Родни А-Конг 7, Гийермо Гарсия 9 - Алексис Гонсалес-либеро (Себастиан Франголачи 1, Раймо Паюсалу 1)
Старши-треньор: Борис Гребенников.