Суонзи се провали в края срещу Кубан, Попов с асистенция (видео)

Уелският Суонзи изпусна победата в Русия срещу Кубан (Краснодар), след като попадение на Ибрахима Балде в 92-ата минута донесе на домакините равенство 1:1 в двубоя между двата тима от четвъртия кръг на турнира Лига Европа. Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов имаше основен принос за попадението на своя тим, след като изведе Балде сам срещу вратаря на съперника. Отборът на Михаел Лаудруп водеше в резултата още от 9-ата минута на срещата, когато Вилфред Бони прониза Александър Беленов от 5-6 метра. Този аванс обаче се оказа недостатъчен, след като в добавеното време на срещата Попов изведе Балде сам срещу Мишел Ворм и тъмнокожият нападател прехвърли стража за крайното 1:1.

Точката е втора за тима на домакините, докато Суонзи продължава участието си в европейските клубни турнири без поражение. Капитанът на България Ивелин Попов игра цял мач за Кубан и се представи на добро ниво, като още в 4-ата минута изведе отлично Джибрил Сисе зад защитата на "лебедите", но ветеранът не съумя да овладее топката.

Само няколко минути по-късно Бони завърши многоходова комбинация на гостите и зведе Суонзи напред след объркване в защитата на домакините. Таранът бе оставен непокрит в малкото наказателно поле и отблизо не остави шансове на Беленов за 0:1.

След почивката Кубан се хвърли да търси изравнително попадение, но не успяваше да се справ с добре подредената отбрана на гостите. Едва в 93-ата минута Балде се измъкна зад бранителите на гостите и прехвърляйки Ворм, донесе точката на руския тим.

КУБАН - СУОНЗИ 1:1