Европа се наслади на спектакъл между Юве и Реал (видео)

Грандовете на Италия и Испания Ювентус и Реал (Мадрид) изиграха страхотен двубой на препълнения “Ювентус Стейдиъм” завършил 2:2. Артуро Видал даде заслужена преднина от дузпа в 42-ата минута на домакините, но суперзвездите на гостите Кристиано Роналдо (52) и Гарет Бейл (60) обърнаха развоя на срещата, след което Фернандо Йоренте оформи крайния резултат в 65-ата минута.

Капитанът на “кралския клуб” Икер Касийяс направи отличен мач, като на няколко пъти спаси вратата си от сигурен гол. Един път гредата помогна на Джанлуиджи Буфон след удар на Чаби Алонсо между попаденията на Реал, а Пепе изби от голлинията секунди по-късно.

Първото равенство в историята между двата гранда в едва 16-ия сблъсък между тях остави тима на Карло Анчелоти на върха с 10 точки, а този на Антонио Конте последен в групата с три, но вече изостава само на една точка от следващите си съпреници Копенхаген и Галатасарай.

Гостите почнаха по-добре, а бурно освирквания Кристиано Роналдо стреля опасно в 9-ата минута, но топката мина покрай гредата на домакините. Гарет Бейл в 13-ата минута открадна топката от Касарес и стреля силно от 8-9 метра, но Джанлуиджи Буфон спаси.
До края на първата част Юве водеше играта, като само Касийяс показа страхотен рефлекс в 17-ата минута, когато спаси вратата си от автогол след центриране на Погба и рикошет в Пепе. Йоренте бе изпреварен от защитата на гостите при добавката.
В 28-ата минута Касийяс направи ново фантастично спасяване, след като с крак изби удар с глава на Клаудио Маркизио от три метра.

Старата госпожа пропиля още две възможности чрез Фернандо Йоренте и Артуро Видал, които стреляха слабо в ръцете на Касийяс от добри позиции в наказателното поле.
Видал стреля отдалеч в 38-ата минута, но Касийяс отново изби, но след това сбърка при центриране от корнер, но не се стигна до гол в неговата врата.
Нарушение на Варан срещу Погба доведе до дузпа за Юве, която Видал майсторски реализира, след като прати топката в горния ляв ъгъл на гостите за 1:0.

Секунди преди края на първата част Роналдо пропусан най-чистото положение за Реал. Португалъцет стреля над гредата, след като с Бензема си попречиха взаимно пред вратата на Буфон.

Втората част започна отлично за тима на Анчелоти, който изравни в 52-ата минута. Касарес сбърка, последва светкавична контраатака, Бензема изведе Роналдо, а последния вкара своя осми гол този сезон в турнира и изравни рекорда на Ван Нистелрой, Филипо Индзаги и Ернан Креспо с толкова попадения в груповата фаза, като има на разположение още два мача, а да го подобри. Голът бе негов 59-и в турнира в юбилейния му мач номер 100.

Четири минути по-късно Чаби Алонсо нацели горната греда, а при следващата атака първо Касийяс спря Маркизио, после Пепе изби от голлинията неговия удар.
Гарет Бейл попари тифозите на Юве с първия си гол в турнира за Реал в 60-ата минута, а след това Роналдо можеше да вкара отново. Йоренте обаче върна ентусязма по трибуните в 65-ата минута след гол с глава отблизо. Таранът изпревари Варан и прати топката за втори път в мрежата на "кралския клуб" този сезон и общо за седми път в кариерата (б.а. пет гола с Атлетик Билбао).

Бензема пропусна сам срещу Буфон в 67-ата минута. Французинът стреля в аут от отлична възможност. Атаките продължиха към двете врати. Тевес пробва рефлекса на Касийяс преди да бъде заменен от Фабио Куалярела, който с първото докосване стреля в очертанията на вратата.

Накрая двата тима бяха изпратени с аплодисмените след изнесения спектакъл, който предвид резултата в Копенхаген задоволява и двата тима. Реал има нужда от точка в следващите две срещи, за да продължи напред, а италианците може да станат втори и дори само с четири точки,  но най-важното за тях е, че държат съдбата си в техни ръце.

ЮВЕНТУС - РЕАЛ МАДРИД 2:2