Надал взе реванш срещу Ферер

Лидерът в световната ранглиста Рафаел Надал започна с победа участието си на заключителния за сезона "Мастърс" на ATP, който се провежда в "О2 Арина" в Лондон. В изцяло испански двубой от група "А" носителят на 13 титли от Големия шлем постигна победа с 6:3, 6:2 срещу Давид Ферер. По този начин Надал взе реванш за поражението си срещу Ферер на 1/2-финалите на "Мастърс"-а в Париж преди броени дни.

Днешният мач стартира с пробив в актива на Рафа, но веднага след това 3-ият в света Ферер отвърна на удара за 1:1. Постепенно Надал започна да взима подаванията си с по-голяма лекота, докато съперникът му изпитваше трудности. 31-годишният Ферер загуби сервис геймовете си за 2:3 и 3:6 и така след 34 минути игра изостана в сетовете. По-възрастният от двамата испанци завърши частта с 4 печеливши удара и 19 непредизвикани грешки, докато при Краля на клея тези показатели бяха съответно 3 и 10.

Във втората част Надал започна безмилостно. Той поведе с 5:0, като направи два пробива - във втория и четвъртия геймове. Ферер все пак спечели подаването си за 5:1, а в седмия гейм върна и единия от пробивите. Устремът в играта му обаче продължи твърде кратко. Надал стигна до сетбол в осмия гейм и въпреки че не се справи при първата възможност, при втората не допусна грешка. Така краят на сблъсъка дойде при 6:2 във втория сет и общо игрово време от час и 15 минути. Това бе 26-и официален двубой между двамата испанци и победа №21 за Рафа.

Припомняме, че в първия мач от тази група вчера Станислас Вавринка (Швейцария) се наложи с 6:3, 6:7(0), 6:3 срещу Томаш Бердих (Чехия).

Тази вечер не преди 22,00 часа българско време пък е сблъсъкът от група "B" между Новак Джокович (Сърбия) и Роджър Федерер (Швейцария).