Атлетико отново се залепи за Барса (видео)

Атлетико Мадрид отново е само на точка зад Барселона. Тимът на Диего Симеоне постигна трудна победа с 2:1 при гостуването си на Гранада и вече може да мисли за предстоящия мач с Атлетик Билбао през уикенда. Победата на "дюшекчиите" донесоха Диего Коща и Давид Вийя, които реализираха от дузпи в полза на столичани. Почетният гол за Гранада отбеляза Одион Идалго в добавеното време. Малко преди това левият бек на Атлетико Филипе Луис беше изгонен за втори жълт картон.

Двубоят на "Лос Карменес" се оказа много тежък за гостите. До средата на първото полувреме Гранада беше отборът, който по-често атакуваше и на два пъти Хосе дел Посо - Ресио имаше възможности да открие резултата. Мадридчани постепенно овладяха инициативата и Диего Коща пропусна от удобна позиция, а гол на Жоао Миранда беше отменен заради засада.

В 36-ата минута Диего Майнс блъсна в наказателното поле Вийя и реферът Гонсалес Гонсалес посочи бялата точка. Диего Коща хладнокръвно вкара за 0:1 и успокои футболистите на Атлетико. Малко след гола Адриан Лопес направи по-трудното и от няколко метра прати топката в аут.

След почивката Атлетико контролираше ситуацията. Интригата можеше да приключи при една перфектна контра, но Коща пропусна след пас на Вийя. Бившият нападател на Барселона спечели още една дузпа в 77-ата минута и сам я превърна в гол. Малко по-късно съдията даде спорен втори жълт картон на Филипе Луиш, а в допълнителното време Одион Игало вкара гола на честта за Гранада.