Феерия, лудост и още нещо: 10 гола на "Бернабеу", Кристиано и Бейл включиха на скорост (видео)

Отборът на Реал Мадрид разпердушини Севиля със 7:3 в изключителен спектакъл от 11-ия кръг на Примера, игран на "Сантиаго Бернабеу". Гарет Бейл (14 и 27), Кристиано Роналдо (32-дузпа, 60 и 72) и Карим Бензема (53 и 80) озвучиха симфонията. Иван Ракитич (38-дузпа и 63) и Карлос Бака (40) също се включиха с попадения в многоголовото шоу.

Това беше най-силният мач до момента за стомилионният Бейл, който освен двата гола се отличи и с две асистенции и куп създадени опасности. Много критики ще отнесе съдията Хосе Антонио Тейшейра Витиенес, който назначи три страшно съмнителни, дори несъществуващи дузпи. "Белите" си изкараха здраво яростта върху андалусците, след като загубиха Ел Класико.

Бейл отново получи шанс да играе като титуляр за "белите", но този път беше поставен на десния фланг. Иско се завърна в състава като плеймейкър. Карим Бензема беше на върха на атаката, а Кристиано Роналдо зае обичайната си позиция на левия фланг. Карлос Бака поведе нападението на андалуския тим, подпомаган от Хайро Самперио, Витоло и Алберто Морено.

"Белите" започнаха със страхотна възможност пред Иско. В четвъртата минута бившият играч на Малага изстреля топката в малкото наказателно поле и от малък ъгъл беше много близо гола, но кълбото облиза далечната греда и излезе в аут. В шестата минута Хайро Самперио опъна мрежата от външната страна. В 14-ата домакините развиха страхотна контра на скорост и откриха резултата. Иско изигра важна роля при градежа, Бензема върна назад към непокрития Бейл, който вкара красив гол с удар близо до сглобката.

Голът даде самочувствие на мегапокупката. В 17-ата уелският бързак шутира отново след пас на Бензема, но Бето изби. В 21-вата стомилионният футболист изстреля истинска бомба от пеналта и броени сантиметри не стигнаха на топката да разтресе зверски напречната греда. В ответната атака Карлос Бака навлезе дълбоко, но Хайро не можа да засече върнатата топка.

В 27-ата Кристиано позволи на Бейл да изпълни пряк свободен удар и уелсецът не го подведе. Ударът рикошира в лицето на Алберто Морено и влезе в мрежата. Може би попадението трябва да се признае за автогол. В 31-вата минута съдията Хосе Антонио Тейшейра Витиенес даде спорна дузпа за "лос меренгес". Иско беше съборен, но по-скоро извън наказателното поле. Кристиано Роналдо беше безпощаден от бялата точка за деветия си гол в Примера, с който изпревари Лионел Меси. Португалецът избра да отпразнува гол с интересен жест, който може да се счита и като "поздрав" за Сеп Блатер.

В 37-ата минута реферът реши да компенсира гостите за спорната дузпа и им подари 11-метрово изпълнение. Диого Фигейраш си помогна с ръка при овладяването, а след това беше леко побутнат от Серхио Рамос. Заради получения жълт картон Рамос ще пропусне гостуването на Райо Валекано. Иван Ракитич беше категоричен от бялата точка.

В 40-ата минута изненадващо севилци вкараха и втори гол: Витоло проби, Хайро продължи и Бака се разписа отблизо - 3:2 и интрига след почивката. Интересното е, че това беше гол номер 3002 във вратата на Реал Мадрид в историята на Примера. С него "белите" слязоха на втората позиция, тъй като Барселона има допуснати 3001.

В 48-ата Бака имаше пространство за стрелба, но намери ръцете на Диего Лопес. В 52-ата минута чудесна възможност се откри пред Хайро, но сам срещу вратаря младокът стреля в крака на мадридския страж. При ответната атака Карим Бензема направи 4:2. Бейл нахлу мощно отдясно, центрира към "деветката", французинът овладя и насочи в празния ъгъл. Карим изтича до скамейката и поздрави големия си защитник Зинедин Зидан.

В 60-ата отново Бейл разнищи лявата защитна зона на севилци и намери Кристиано, който вкара десетия си гол в Лигата. В 63-ата Бейл падна в наказателното поле, но реферът замълча. Секунди по-късно Диего Лопес извади топката от мрежата си. Иван Ракитич реализира превъзходно попадение с технично прехвърлящо изпълнение - 5:3, истинска голова феерия. В 64-ата минута "Сантиаго Бернабеу" стана на крака, за да посрещне завръщането на Чаби Алонсо. Баският халф се появи за първи път през сезона след тежка контузия.

В 68-ата резервата на гостите от "Рамон Санчес Писхуан" Кевин Гамейро беше на сантиметри от четвърти гол за своя тим. Диего Лопес изби майсторски ниския удар на френския нападател. В 72-ата минута Лука Модрич имаше основен принос за креативността на атаката, която завърши с гол на Кристиано. Изстрелът на CR7 рикошира и излъга вратаря - 6:3. С това попадение "седмицата" изравни Диего Коща на върха в голмайсторската листа на първенството.

Минута по-късно дойде ново и ново спорно решение на съдията - дузпа за Севиля. Видимо Кристиано игра първо с топката, но арбитърът назначи третата си полемична дузпа. Справедливостта възтържествува и от дузпата Ракитич прати топката над гредата. Резултатът остана "само" 6:3. В 75-ата Стефан Мбиа заслужено беше изгонен за удар без топка в лицето на Модрич. В 80-ата никой не се изненада, когато падна десети гол в мача. Марсело Виейра центрира отляво и Бензема спокойно реализира с глава.

До края ново попадение не беше регистрирано въпреки наличието на още добри положения. Срещата завърши с хубаво завъртяна топка от фаул от крака на Серхио Рамос, но Бето успя да я избие с мъка. Реал Мадрид остава на шест точки зад лидера Барселона. Тимът на Унай Емери е едва десети.

Снимки: Getty Images/Guliver