Четиризвезден Юве отново диша във врата на Рома (видео)

Шампионът на Италия Ювентус разгроми Катаня с 4:0 в мач от 10-ия кръг на Серия "А". По този начин тимът на Антонио Конте се доближи на 2 точки от лидера Рома преди утрешното домакинство на "вълците" срещу Киево. Артуро Видал, Андреа Пирло, Карлос Тевес и Леонардо Бонучи отбелязаха головете за Юве. Гостите не оказаха почти никаква съпротива и имат само една победа от началото на сезона, като вече се смъкнаха в зоната на изпадащите.

Карлос Тевес и Фернандо Йоренте поведоха атаката на Юве. За гостите в предни позиции стартираха Кеко и Гонсало Берхесио.

Срещата започна с очакван домакински натиск и Тевес можеше да открие резултата, но от удобна позиция шутира над вратата. В 5-ата минута изстрел на Артуро Видал профуча покрай гредата, а малко по-късно чилиецът беше изпреварен от стража на гостите Мариано Андухар след центриране на Тевес.

Катаня също използваше всяка възможност да атакува. При една от контрите на гостите Кеко подаде на Берхесио, който веднага отправи удар, но Джорджо Киелини изби с шпагат. Последва добро центриране на Паоло Де Челие и пропуск с глава на Йоренте.

Юве поведе в средата на полувремето с щастлив гол на Видал. Халфът на домакините получи пас от Тевес и веднага стреля, топката рикошира в защитник на Катаня и стана неспасяема за Андухар - 1:0. Не след дълго "старата госпожа" стигна и до втори гол. Андреа Пирло майсторски завъртя топката от фаул и феновете на Юве отново ликуваха.

Катаня имаше шанс да върне интригата в 47-ата минута, но Бруно Петкович не можа да засече по най-добрия начин центриране от левия фланг. Йоренте пък направи още един пропуск и като цяло показа, че още не е свикнал с начина на игра на Ювентус. Испанецът обаче участваше в комбинацията за третия гол, отбелязан от Тевес. Карлитос елегантно заобиколи Андухар и покачи на 3:0, след което беше сменен от Себастиан Джовинко.

Италианският национал се включи силно и в 71-ата минута асистира на Леонардо Бонучи, който също записа името си сред голмайсторите и оформи крайния резултат.

Катаня завърши мача с човек по-малко, след като в 84-ата минута Тиберио Гуаренте беше изгонен за втори жълт картон.