Неадекватен вратар в Германия разсмя футболния свят (видео)

Хамбургер ШФ вкара най-лесните си три гола в първенството и надви Фрайбург с 3:0 като гост в среща от 10-ия кръг на Бундеслигата. Мачът ще остане в историята с комичните изяви на вратаря на домакините Оливер Бауман. Капитанът носи вина за всичките попадения, като особено при първите две допусна фрапантни грешки. В 37-ата минута той излезе да пресрещне Максимилиан Байстер, но топката го прескочи, след което за нападателя на съперника беше детска игра да вкара на празна врата за 0:1. След десет минути Бауман смая с нова неадекватна изява. При аналогична ситуация той излезе извън наказателното си поле, после успя да се върне назад, но в крайна сметка направи същата глупост и за Пиер-Мишел Ласога остана най-лесното - да забие втория гол.

Мъките на 23-годишния страж обаче не бяха приключили. В 63-ата минута Бауман не парира удар към него и Рафаел ван дер Ваарт засече отскочилата топка за третото попадение, което се оказа последно.

За Хамбургер това беше четвърти пореден двубой без загуба, с което тимът на Берт ван Марвийк се изкачи до 12-о място. Фрайбург пък продължава да няма победа и е предпоследен.