Жокерът Марио Гьотце

Марио Гьотце породи редица дискусии това лято с решението си да напусне Борусия (Дортмунд) и да премине в Байерн (Мюнхен). След това халфът скандализира с откровено нахалното си поведение, целящо да рекламира "Nike", с който той има личен договор, за сметка на "Adidas". В крайна сметка обаче не може да се отрече, че 21-годишният талант е футболист от най-висока класа. Заради няколко контузии досега той стоеше встрани от терена, но постепенно започва да се завръща. Само за седмица той се появи като смяна в три мача и за краткото време на игрището успя да вкара два гола и да изработи четири други.

В квалификацията между Германия и Швеция (15 септември) Гьотце влезе на почивката при 1:2 и няколко минути по-късно беше точен за 2:2. След това той подаде на Андре Шюрле за попадението за 4:2.

На 21 октомври Байерн приемаше Майнц 05 и губеше на почивката с 0:1. СуперМарио смени Рафиня на полувремето и след само четири минути изведе Ариен Робен, който се разписа за 1:1.  В 69-ата минута пък последва голово подаване и към Марио Манджукич за 3:1.

На поредно перфектно включване от страна на Гьотце станахме свидетели в сряда вечер в мача на Байерн срещу Виктория (Пилзен) в Шампионската лига. Полузащитникът зае мястото на Филип Лаам в 63-ата минута и с първото си докосване секунди по-късно подаде на Бастиан Швайнщайгер, който опъна мрежата на чехите за 4:0. Черешката на тортата за бившия футболист на Борусия беше в последната минута, когато той сам заби последното попадение за крайното 5:0.

Изглежда вече е дошло времето германецът да започне като титуляр за баварците. Това може да се случи в събота, когато отборът на Джосеп Гуардиола приема Херта (Берлин) (16,30 часа).