Сасуоло дочака първа победа и запрати Болоня на дъното (видео)

Новакът Сасуоло записа историческа първа победа в Серия "А". "Зелено-черните" надвиха с 2:1 Болоня и зарадваха публиката в Реджо Емилия. Головете за домакините отбелязаха Доменико Берарди и Антонио Флоро Флорес, а за Болоня се разписа Алесандро Диаманти. Благодарени на днешния успех Сасуоло събра 5 точки и се измъкна от дъното в класирането, където останаха гостите.

Срещата започна по най-добрия възможен начин за домакините и още в 12-ата минута Доменико Берарди откри резултата от дузпа. Нарушението в наказателното поле извърши Андреа Мантовани, който получи и жълт картон. Съставът на Еузебио Ди Франческо продължи да атакува и само 5 минути по-късно стигна до второ попадение след точен удар на централния нападател Антонио Флоро Флорес.

Преднината от два гола успокои Сасуоло, а Болоня постепенно се окопити и в 33-ата минута реферът Антонио Дамато отсъди втора дузпа, този път в полза на гостите. Джонатан Росини фаулира противников футболист и реферът нямаше друг избор, освен да посочи бялата точка. Алесандро Диаманти хладнокръвно преодоля вратаря Джанлука Пеголо и върна интригата.

След почивката Болоня атакуваше повече, но защитата на домакините много внимаваше. Старши треньорът на гостите Стефано Пиоли вкара още двама нападатели в лицето на Роберт Акуафреска и Роландо Бианки, но и те не помогнаха да бъде избегнато петото поражение за сезона.