Поредната глава падна във Верона - отборът на Ники Михайлов е неудържим (видео)

Приятната изненада в калчото Верона продължи безгрешната си серия у дома с труден успех с 3:2 над Парма в двубой от 8-ия кръг. Победата изкачи тима на Николай Михайлов до четвърто място преди късната среща между Торино и Интер. За пореден път българският вратар остана сред резервите за сметка на Рафаел. Верона губеше с 1:2, но успя да обърне резултата с два дузпи през втората част, реализирани от Жоржиньо.

Парма изигра много силно първо полувреме, в което можеше да си подсигури победата. Новоизгравящата звезда на домакините Фабрицио Качаторе откри резултата в 9-ата минута, но след това гостите смачкаха опонента си. В 19-ата минута Марко Пароло изравни за 1:1, а шест минути по-късно изведе Антонио Касано зад защитата, за да може бившият национал да опъне мрежата на Рафаел за 1:2. Отделно гредата на два пъти спаси домакините.

Ключов момент имаше между двата гола на Парма. В 23-ата минута централният защитник на "дуковете" Фелипе задържа излизащия сам срещу вратаря Лука Тони, но реферът показа само жълт картон.

През втората част веронци се вдигнаха на щурм и в 60-ата минута Тони спечели дузпа, която младежкият национал на Италия Жоржиньо превърна в гол за 2:2. Две минути преди последния съдийски сигнал роденият в Бразилия талант сам спечели наказателен удар, от който донесе успеха на своите - 3:2.

Снимка: Getty Images/Guliver