Нант с нова победа

Отборът на Нант продължава с отличното си представяне в Лига 1. "Канарчетата" победиха с 1:0 като гост Аячо в мач от десетия кръг на шампионата. Единственото попадение бе дело на Алехандро Бедоя в края на двубоя. Влезлият като резерва халф се разписа в 87-ата минута след подаване на Филип Джорджевич. Така Нант вече заема четвърта позиция в класирането с актив от 19 точки. Корсиканците пък остават на 17-о място със седем точки и постът на Фабрицио Раванели започва лека-полека да се клати.

Друг новак е елита - Гинган също продължава да впечатлява. Бретанците успяха да стигнат до обрат при гостуването си на Евиан Тонон-Гайяр. Гинган губеше с 0:1 до 74-ата минута след попадение на Никола Бенезет, но с късни голове на Тибо Жирес и Ладислас Дуниама успя да стигне до трите точки. Така играчите на Жослен Гувернек заемат осмо място с 14 точки, докато Евиан е 16-и с девет.

Ариел Якобс започна сравнително успешно периода си начело на Валансиен и отборът му успя да стигне до равенство 2:2 при визитата на Рен. Домакините водеха с 2:0 след две попадения на Фуед Кадир до средата на втората част, но с голове на Антони Льо Талек и Марко да Силва Валансиен стигна до точка. Така гостите вече не са на дъното еднолично, а поделят тази "чест" със Сошо. И двата тима имат по пет точки, но Валансиен има и мач повече. Рен пък е десети с 13.