Пиронкова с неприятна загуба още в първия кръг в Люксембург

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова записа ново разочароващо представяне през този сезон, след като отпадна още в първия кръг на турнира на твърди кортове в Люксембург от категория Интернешънъл. 99-ата в световната ранглиста загуби с 2:6, 2:6 от германката Аника Бек и отпадна от турнира. Това бе първа среща помежду им до момента, като след това поражение Цвети си тръгва с 1 точка за ранглистата и 1452 долара.

Още в началото играта на Пиронкова не тръгна добре. При първото си подаване тя спаси две точки за пробив, но след това се пропука и даде гейм на съперничката си - 0:1. В следващите три гейма всяка от тенисистките печелеше своето подаване до 1:3, но в петия гейм българката отново бе пробита за 1:4. След това до края на сета нямаше изненади и Бек го затвори с 6:2 в своя полза.

Вторият сет започна далеч по-добре за Пиронкова. Тя спечели своето подаване, а след това успя и да пробие германката за 2:0. Вместо обаче да поеме контрол над мача българката допусна връщане на пробива още веднага за 2:1. След това Бек успя и да изравни резултата, а при следващото подаване на Цвети се стигна и до нов пробив за 2:3.

Това като че ли окончателно сломи съпротивата на Пиронкова, която при следващото си подаване допусна още един пробив и то на нула за 2:5. След това Бек без проблем спечели и своето подаване и затвори сета и мача с 6:2 в своя полза.

Така 19-годишната Бек напълно заслужено продължава напред в турнира, където ще се изправи срещу победителката от двубоя между Луцие Шафаржова (Чехия) и Шуай Пън (Китай).