Втородивизионният френски Каен отупа Милан с 3:0

Втородивизионният френски Каен победи с класическото 3:0 италианския гранд Милан в приятелска среща, която бившият и настоящ тим на нападателя Мбайе Нианг си организираха в паузата за мачовете на националните отбори. Гостите бяха без всички свои национали, но все пак участие в мача взеха имена като Филип Мексес, Кевин Констант, Антонио Ночерино, Алесандро Матри и Урби Емануелсон. Въпреки това изявите на футболистите, на които Масимилиано Алегри гласува доверие, бяха окачествени като "срамни" от кореспондента на "Гадзета дело Спорт" Марко Пасото.

Намиращият се на седмо място в класирането на френската Лига 2 изненада футболистите на Масимилиано Алегри с настървената си игра и още до 17-ата минута на срещата дръпна с 2:0. Жан-Жак Пиер откри резултата още в третата минута на двубоя, а в 17-ата нападателят на домакините Матийо Дюамел удвои.

В 56-ата минута появилият се като резерва на мястото на Дюамел Бенгали-Фоде Койта вкара трети гол за домакините и оформи класическото 3:0 в полза на Каен срещу седемкратния европейски шампион.

Съставът на Милан: Габриел, Ронданини (76-Пасифико), Кристиян Дзакардо, Филип Мексес (46-Херсон Вергара), Кевин Констант, Антонио Ночерино, Мастали (60-Ди Молфета), Урби Емануелсон, Сапонара (77-Чернигои), Мбайе Нианг, Алесандро Матри (71-Клаверия)