Девойките на Славия спечелиха "100 сърца за ЦСКА"

Отборът на Славия по волейбол за девойки младша възраст спечели първия турнир "100 сърца за ЦСКА" и за Купата на "Про Маркет" в столичната зала Васил Симов в събота и недел. Надпреварата бе първа от веригата турнири за подрастващи, организирани от ВК ЦСКА.

Във втория ден на турнира тимът на Славия победи Левски с 3:0 (25:18, 25:18, 25:13). Така "белите" реализираха две победи над съперниците в надпреварата и взеха първото място и трофея. С този успех, който предшества старта на софийското градско първенство за младша възраст, славистите дадоха заявка за лидерство през сезона.

Въпреки домакинството си на второ място на турнира станаха волейболистките на ЦСКА, които вчера отстъпиха на "белите" в оспорвана 5-геймова битка с 2:3. Така двата тима се очертават като директни противници за челото на софийското първенството. На трето място в крайното класиране е съставът на Левски, който остана без победа.

Въпреки чистата победа славистките не взеха много лесно крайният успех, като в първата и третата част трябваше да стопяват голям пасив. Волейболистките на Левски поведоха с 5:1 в първата и 6:1 в третата част, но впоследствие не успяваха да запазят аванса си и предаваха фронта. "Белите" веднага щурмуваха, надделяваха и спечелиха и трите части и крайната победа.

ВК ЦСКА ще продължи поетата инициатива, като следващият турнир "100 сърца за ЦСКА" ще бъде пред ноември. Надпреварата е за момчета и момичета до 15 години.