Левски Боол спечели бронзовите медали на турнира в Нови Сад

Левски Боол завърши на трето място на четиристранния международен приятелски турнир по волейбол за мъже Мемориал "Жарко Петрович" в Нови Сад.

В среща от последния ден на надпреварата "сините" се наложиха над Добруджа 07 с 3:1 (25:19, 25:13, 22:25, 25:19).

Симеон Александров се отличи с 26 точки за единствения успех на софиянци в състезанието, с който те заслужиха бронзовите отличия. Иван Латунов добави 12 точки, 6 от които от блокада.

Капитанът Христо Цветанов пък се отличи с 11 точки. Йордан Желязков и Димитър Иванов завършиха с по 15 точки за тима от Добрич, който остана на последното място с три поражения.

Добруджа 07, който е новак в българския волейболен елит, ще се опита да вземе реванш от Левски Боол в края на месеца, когато двата отбора ще се срещнат в Добрич в мач от I кръг на шампионата.

Титлата спечели черногорският шампион Будванска ривиера, който в своеобразен финал се наложи категорично над домакина Войводина с 3:0 (25:19, 25:23, 25:12).

Александър Минич записа 18 точки за победителите, а Дражен Любурич беше най-полезен за тима от Нови Сад с 10 точки.