"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Рилецо излъга шампионите с кош в последната секунда (Галерия)

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа нова победа по време на подготовката си за старта на сезон 2013/14, след като тази вечер се наложи над шампиона на България – Лукойл Академик с 85:83 в среща, която се игра в столичната зала „Универсиада”.

Хенри и Остин Калхун бяха най-резултатни за Рилецо и приключиха двубоя с по 19 точки, а друг легионер – Шон Барнет записа на сметката си 17 точки.

За „студентите” Дейвин Уайт отбеляза 18 точки, а Аландо Тъкър и Божидар Аврамов се прибраха в съблекалнята съответно с по 17 и 16 точки.

Още от първия съдийски сигнал двата отбора се „захапаха” здраво и дадоха да се разбере, че въпреки приятелското естество на двубоя, битката за крайния успех ще бъде жестока. Баскетболистите на Лукойл поддържаха малка преднина през по-голямата част от първата четвърт, но в заключителните секунди на периода самоковци се възползваха по-добре от шансовете си и излязоха напред – 21:20. До почивката шампионите отново успяха да излязьат напред, като този път не позволиха изненада от страна на съперника и след 20 минути Академик бе напред с шест точки – 44:38.

Пълният обрат в срещата настъпи през третата час, когато момчетата на Росен Барчовски демонстрираха много по-висока концентрация и в двете фази на играта. Рилски спортист поведе с 66:62 след 30 минути, но най-интересното тепърва предстоеше.

Заключителната четвърт премина под знака на постоянната размяна на надмощие. Първо играчите на Лукойл демонстрираха класа и след няколко добри отигравания и под двата коша отново излязоха напред – 78:69, но след това последва серия от 14:5 за самоковци и равенството бе възстановено – 83:83 при само 1.7 секунди до сирената.

Последва прекъсване за Рилецо, а след него най-съобразителен се оказаКорин Хенри, който се възползва от шанса си и отбеляза със сирената, за да донесе крайния успех на гостите от Самоков – 85:83.