Балкан представи тима с победа над Работнички

Балкан (Ботевград) представи окончателния си състав за новия сезон 2013/2013 с победа с 83:80 над Работнички (Скопие) в последната си контрола преди старта на шампионата в НБЛ.

"Зелените" стигнаха до победата след силно представяне през второто полувреме на срещата. След 20 минути игра те изоставаха с 38:44, но през третата четвърт заличиха изоставането си и дори поведоха за няколко минути, преди да се оттеглят при резултат 59:60 след три части. В заключителните 10 минути момчетата на треньора Александър Тодоров все пак взеха своето и се поздравиха с крайния успех - 83:80.

Станимир Маринов реализира 18 точки за домакините, Павел Маринов остана с 14, а Петер Седмак и Уес Айкмайър се отчетоха с по 13 точки всеки.

За македонците Дарко Соколов вкара най-много - 14 точки, а Марко Симоновски, Душан Кнежевич и Александър Димитровски добавиха по 12.

Първият официален мач на ботевградския тим за сезона е на 15 октомври, когато предстои гостуване на черногорския Теодо (Тиват) в ЕВРОХОЛД Балканска Лига. Първата среща от вътрешното първенство пък е на 26 октомври у дома срещу Левски.

Снимка: botevgrad.com