България с трета поредна победа на световното след 3:0 на Тунис (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България за младежи до 23 години записа трета поредна победа на световното първенство в Бразилия. Момчетата на селекционера Драган Иванов надделяха над Тунис с 3:0 (30:28, 21:18, 21:12) в третия си мач от Група "А", игран тази вечер в зала "Мунисипал Джимнезиъл Танкредо Невеш" в Уберландия.

Така българите останаха начело във временното класиране с 9 точки след 3 победи от 3 срещи, но преди изиграването на останалите двубои в групата. Утре (9 октомври) България излиза срешу домакините от "Селесао" в може би директен спор за първото място и класиране за полуфиналите. Срещата е от 01,00 часа българско време през нощта срещу четвъртък.

Срещата тръгна напълно равностойно до 9:9, след което тунизийците поведоха с 11:9 след атака на капитана си Мохамед Арби Бен Абдалах и блокада на Мохамед Али Бен Отмен. Въпреки тайм-аута за българския наставник Драган Иванов, техническото прекъсване дойде при 12:10 за Тунис след бърза атака през центъра на Бен Отмен. Последваха грешки на Бен Абдалах и Омар Агреби и 12:12. Равенството се запази до 14:14, след което българите дръпнаха с 16:14 след отлична блокада на Венцислав Рагин и атака в аут на Мохамед Айеш. Младите волейболисти на Тунис стигнаха до обрат при 17:16 след поредна атака на Бен Абдалах и два блока на Халед Бен Слимене. Играта точка за точка до 19:19, след което България стигна до геймбол при 20:19 след контра през центъра на Красимир Георгиев. Последва нов обрат и 21:20 за Тунис след атака на Агреби и контра на Бен Абдалах. Двата тима се "захапаха" в резултата до 28:28 и след няколко миниобрата, но в крайна сметка България измъкна много трудно гейма с 30:28 след страхотна блокада на капитана си Николай Пенчев и контра блок-аут на Жани Желязков.

В началото на част българските момчета бързо дръпнаха с 3:0 след грешка от сервис на Бен Абдалах последвана от успешни контри н Ники Пенчев и Жани Желязков. Въпреки усилията на тунизийския отбор, България запази преднината си до 8:5 след блокада на разпределителя Добромир Димитров. Постепенно Тунис успя да изравни при 10:10 след две последователни атаки на Елиес Гарфи. Техническата пауза пък дойде при минимална преднина за Тунис - 12:11 след грешка при мрежата на Ники Пенчев. Последва грешка в атака на Жани Желязков - 13:11 и тайм-аут за Драган Иванов. Това даде ефект и България изравни при 14:14 след атака на Желязков и блокада на Пенчев и даже поведоха с 16:14 след контри на влезлия като резерва Златан Йорданов и Жани Желязков. Младите волейболисти на Тунис успяха да изравнят при 17:17 след две грешки на Ники Пенчев от сервис и в атака. Българските "лъвчета" моментално си върнаха преднината при 19:17 след бърза атака през центъра на Краси Георгиев и нова грешка на Тунис, след което спокойно взеха гейма с 21:18 след нов ас на Добри Димитров.

И третия гейм стартира много добре за българските момчета, които поведоха с 3:0 след пореден ас на Добри Димитров, контра от втора линия на Ники Пенчев и блокада на Златан Йорданов. Двата отбора продължиха равностойно, но все пак България леко увеличи преднината си при 10:6 след атака в аут на Бен Абдалах и до 12:8 след поредна успешна атака на Жани Желязков. Разликата нарасна до 17:9 след три атаки в аут на Тунис и силна контра на Ники Пенчев. В крайна сметка България без проблеми спечели гейма с убедителното 21:12 след атака през центъра на Краси Георгиев, а с това и мача с 3:0.

Над всички в българския тим бе Жани Желязков с 20 точки (69% ефективност в атака) за успеха. Капитанът Николай Пенчев реализира още 11 точки (2 блока и 38% ефективност в атака) за победата. За Тунис Мохамед Арби Бен Абдалах завърши с 14 точки.

ТУНИС - БЪЛГАРИЯ 0:3 (28:30, 18:21, 12:21)
ТУНИС: Елиес Гарфи 5, Мохамед Али Бен Отмен 6, Мохамед Арби Бен Абдалах 14, Омар Агреби 7, Халед Бен Слимене 4, Мохамед Айеш 3 - Садем Хмиси-либеро (Тайеб Корбосли, Осама Мрика, Рми Бенур, Малек Шекир)
Старши-треньор: Мохамед Мунир Гара
БЪЛГАРИЯ: Добромир Димитров 4, Жани Желязков 20, Николай Пенчев 11, Бранимир Грозданов, Венцислав Рагин 5, Красимир Георгиев 7 - Антон Василиев-либеро (Георги Сеганов, Златан Йорданов 4)
Старши-треньор: Драган Иванов.

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ТУНИС 3:0 - ТУК!!!

ПЪЛЕН ЗАПИС от мача БЪЛГАРИЯ - ТУНИС 3:0 - ТУК!!!