Факел на Страши Филипова отпадна за Купата на Русия

Факел (Нови Уренгой) завърши на трето място в Зона 2 от предварителния етап на женския турнир за Купата на Русия и не успя да се класира за Финалната шестица на надпреварата.  Отборът на Страшимира Филипова регистрира три победи и две загуби срещу петте си съперника в групата, като мачовете се играха във Волгодонск.

В първата си среща Факел надигра Автодор-Метар (Челябинск) с 3:1 (18:25, 25:21, 25:12, 25:20).  Българският център стана топреализатор на мача със страхотните 27 точки (20 атаки при 83% успеваемост, 7 блокади).

Във втория си мач Факел отстъпи пред Динамо (Москва) с 1:3 (18:25, 24:26, 25:23, 20:25), като Страши отново бе най-резултатна за своя тим, този път с 16 точки (1 ас, 11 атаки, 4 блокади).

След това бе победен домакинът на зоната Импульс-Спорт (Волгодонск).  Българската волейболистка получи почивка за този мач, а съотборничките и се наложиха с 3:0 (25:20, 25:10, 25:18).

Решаващ за съдбата на отбора се оказа четвъртият мач – с Протон (Балаково), завършил при 2:3 (25:23, 19:25, 25:21, 22:25, 8:15).  Филипова завърши срещата с 14 точки (13 атаки, 1 блокада).

В последния си двубой тимът от Нови Уренгой постигна чиста победа с 3:0 (25:21, 25:18, 25:17) над Воронеж (Воронеж), но това вече нямаше как да класира Страши и съотборничките и сред най-добрите шест тима в надпреварата.  В този мач капитанката на България отбеляза 5 точки (1 ас, 3 атаки, 1 блокада).