Сепи отстрани Хюит в първия кръг в Шанхай

Андреас Сепи успя да преодолее трудното начало на мача и да елиминира бившия номер едно в света Лейтън Хюит с 6:4, 6:2 в първия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай. Италианецът губеше с 0:3 в първия сет, но спечели 12 от следващите 15 гейма и стигна до крайния успех след 1 час и 21 минути игра. Във втория кръг Сепи ще се изправи срещу Роджър Федерер, когото никога не е побеждавал в предишните им 9 двубоя.

В битката на ветераните Фелисиано Лопес се наложи над Ярко Ниеминен. 32-годишните тенисисти играха почти 2 часа, но в крайна сметка испанецът успя да излезе краен победител със 7:6(2), 4:6, 6:3 и в следващия кръг ще срещне световния номер 4 Томаш Бердих (Чехия).

В други двубои от първия кръг в Шанхай Филип Колшрайбер (Германия) се наложи над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Мао-Ксин Гонг със 7:5, 6:2, а Кевин Андерсън (ЮАР) елиминира Виктор Ханеску (Румъния) с 4:6, 7:6(5), 7:6(5).