Доби Рабаджиева и Галатасарай спечелиха силен приятелски турнир

Турският волейболен отбор Галатасарай Дайкин (Истанбул) спечели силния домакински мемориален турнир "Деер Ерайбар". Добриана Рабаджиева и нейните съотборнички победиха и трите си съперника без да загубят нито гейм. На трето място в състезанието остана румънският Динамо Ромпрест (Букурещ) с други три български националки в редовете си – Цветелина Заркова, Диана Ненова и Мария Каракашева.

Галатасарай се наложи първо над съгражданките си от Бакъркьой Беледийеси Йешилюрт с 3:0 (25:18, 25:9, 25:13). След това победи и Динамо с 3:0 (25:14, 25:19, 25:20). Така последният мач на домакините с другия непобеден до този момент тим от Германия – Шверинер (Шверин), се оказа де факто финал на турнира. И в него Доби Рабаджиева и компания не допуснаха загубата на нито един гейм и триумфираха с трофея на името на легендарния турски волейболист след 3:0 (29:27, 25:19, 25:21).

В първия си мач Динамо загуби от Шверинер с 0:3 (23:25, 12:25, 20:25). Така в последния ден срещата с Йешилюрт се явяваше като директна битка за бронза. Отборът на Заркова, Ненова и Каракашева се наложи с 3:1 и се поздрави с третото място.