ЦСКА с престижна победа над Мили Пиянго с 3:1

Волейболистите на ЦСКА (София) постигнаха престижна победа с 3:1 (19:25, 25:22, 26:24, 25:18) над четвъртия от турското първенство Малийе Мили Пиянго (Анкара) в зала "Васил Симов". След това двата отбора се разбраха за още един гейм, който завърши 25:15 за турския тим.

От отбора на Александър Попов отсъстваха четирима основни състезатели, защото Красимир Георгиев, Георги Сеганов, Антон Василиев и Бранимир Грозданов са в групата на националния отбор до 23 години, който участва на Световното в тази категория в Бразилия.

Най-резултатен за Червените стана Милен Георгиев с 19 точки (1 ас, 1 блокада, 46 % в нападение). По 11 добавиха Тодор Костов (1 ас, 1 блокада, 82 % в атака) и Яни Георгиев (1 ас, 67 % в нападение). Капитан в този мач бе играещият помощник-треньор Ивайло Стефанов, който реализира 10 точки (2 блокади, 57 % в атака).

ЦСКА - МАЙЛИЕ МИЛИ ПИЯНГО (АНКАРА) 3:2 (19:25, 25:22, 26:24, 25:18, 15:25)