Марица завърши на шесто място в турнира в Истанбул

Женският отбор на Марица (Пловдив) завърши на шесто място в международния турнир Боазичи в турския мегаполис Истанбул. Волейболистките на Иван Петков допуснаха две петгеймови загуби срещу силни съперници в своята група, след което загубиха и мача за петото място срещу другия български представител – Казанлък Волей (Казанлък).

Елитният румънски тим КСМ Букурещ (Букурещ) бе първият съперник на Жълтите в Истанбул.  Пловдивчанки изненадаха противника, повеждайки с 2:0 гейма, но допуснаха пълен обрат до 2:3 (25:22, 25:20, 19:25, 21:25, 12:15).  Капитанката Диана Малинова стана топреализатор на отбора с 22 точки, а центърът Борислава Янкова впечатли с 8 точкови блокади.

На следващия ден момичетата на Иван Петков се изправиха срещу домакина на турнира – първодивизионния Саръйер Беледийеси (Истанбул).  Този път българките трябваше да наваксват изоставане от два гейма.  Те го направиха, но в тайбрека не успяха да подпечатат пълния обрат и загубиха с крайното 2:3 (18:25, 15:25, 25:21, 30:28, 13:15). Този път най-резултатна за Марица бе влязлата като резерва Силвана Чаушева с 19 точки.

Така Жълтите завършиха на последното трето място в своята група и се класираха за мача за петото място, където техен съперник беше третият от другата група – българският Казанлък Волей (Казанлък), допуснал две загуби с по 0:3 до този момент.  След два завързани гейма, които доведоха до равенство 1:1, Розите наложиха надмощие и успяха да спечелят с 3:1 (26:28, 26:24, 25:15, 25:21).

Топреализатор за пловдивчанки отново бе Силвана Чаушева с 16 точки.  Най-резултатна в мача бе Веселина Григорова със 17 точки за победителките.

Краен победител в турнира стана турският Илбанк (Анкара), победил във финала сънародничките си от Чанаккале Беледийеспор (Чанаккале).  В класирането следват КСМ Букурещ и Саръйер.

Снимка: volleymaritza.bg