Казанлък Волей обърна Марица на силния международен турнир в Истанбул

Представителният женски тим на Казанлък Волей отнесе Марица  (Пловдив) с 3:1 в „българското дерби”  по време на силния международен турнир в Истанбул. Това стана в мача за 5-6-то място, в който „розите” въпреки, че губеха с 0:1 гейма, показаха характер и воля за победа и успяха да обърнат мача в своя полза. Двубоят тръгна равностойно, но маричанки измъкнаха първата част с 28:26, след две поредни грешки на съперничките им в защита. Казанлъчанки подобриха играта си и закономерно изравниха, след 26:24 във втория гейм. Оттам нататък „розите” показаха бодлите си, наложиха тотално надмощие над пловдивчанки и след отлична игра в атака разбиха илюзиите им – 25:15 и 25:21 в останалите 2 части и победа в мача.

Най-много точки за победителките – 17, постигна диагоналът Веселина Григорова, а новото попълнение  – Никол Николова добави още 12. Топреализатор за Марица бе Силвана Чаушева с 16 точки.

До мача за 5-6-тото място „розите” стигнаха след две загуби с по 0:3 в своята предварителна група А, която бе по-силна от другата, в която бе тимът на Марица. За това говори фактът, че се съперниците на казанлъчанки – елитните турски Илбанк (Анкара) и Чанаккале Беледийеспор (Чанаккале) играха финал на турнира, който бе спечелен от столичанки.

Марица загуби два пъти с по 2:3 от румънския КСМ Букурещ и от турския Саръйерспор Беледийеси, който бе домакин и организатор на надпреварата в Истанбул, двукратен шампион на Турция в тяхната женска Суперлига.

Както е известно, с този турски клуб „розите“ повече от година насам имат много близки приятелски отношения и клубните им ръководства имат договорка за съвместно взаимно сътрудничество и обмен.

По време на турнира в Истанбул дебют за Казанлък Волей направи бившата разпределителката на  „Академика“ (Харков) Наталия Клименова, която ще се включи към състава направо на турска земя. 25-годишна украинска остави добри впечатления с играта си.

„За нас бе важно това участие на турнира в Истанбул, защото сверихме часовниците си и видяхме докъде сме стигнали в хода на предсезонната подготовка. Като цяло сме доволни от представянето, с оглед на това, че това бяха първите ни официални контролни мачове по време на подготовката. В двата ни мача срещу туркините нашите момичета бяха плахи и явно респектирани от класата на тези два тима. Срещу Марица обаче играхме на добро ниво, показахме характер и заслужено ги победихме на турска земя“, коментира изпълнителният директор на казанлъчанки Деко Григоров.