Уест Бром сложи край на победната серия на Арсенал, но "артилеристите" пак са на върха (видео)

Арсенал се върна на върха в Премиър лийг, след като записа равенство - 1:1, на "Дъ Хоутърнс" с Уест Бромич, който преди седмица победи Манчестър Юнайтед насред "Олд Трафорд". Домакините излязоха напред в резултата след гол на Клаудио Якоб (42'), а Джак Уилшир (63') изравни след почивката. Възпитаниците на Арсен Венгер не изиграха най-силния си мач и серията им от пет поредни победи в Премиър лийг приключи, но въпреки това се завърнаха на върха с еднакъв точков актив с отбора на Ливърпул.

Никола Анелка се завърна в стартовия състав на Уест Бром, като той бе подпомаган в предни позиции от Саидо Берахино, който вкара победното попадение срещу Манчестър Юнайтед преди седмица.

Джак Уилшир бе титуляр за Арсенал за сметка на Томаш Росицки. Карл Дженкинсън се завърна също в стартовия състав на Арсен Венгер.

Домакините можеха да открият резултата след 1/4 час игра, когато Берахино стреля от около 25 метра, топката рикошира във Фламини и се насочи към левия ъгъл на врата, но Шчесни успя да избие. В 19-ата минути и гостите създадоха чисто голово положение пред вратата на Майхил, но Гибс стреля над вратата. Пет минути преди края на първата част Рамзи стреля от десетина метра фронтално на вратата на Уест Бром, но Майхил изби. Вместо да поведат в резултата, гостите получиха гол в 43-ата минута, когато Амалфитано центрира отдясно, Клаудио Якоб изпревари Дженкинсън и от малкото наказателно поле откри резултата след удар с глава.

В 52-ата минута Анелка пропусна страхотна възможност да удвои аванса на Уест Бромич, след като излезе сам срещу Шчесни, стреля по диагонала, но топката мина встрани от вратата.

В 64-ата минута Джак Уилшир изравни резултата след изстрел от границата на наказателното поле и рикошет в крака на Олсон. В 76-ата минута Уилшир изведе по прекрасен начин Жиру, французинът успя да премине покрай Майхил, но след това стражът се хвърли и парира изстрела му.

Въпреки че не успя да спечели, Арсенал се върна на върха в Премиър лийг с 16 точки - колкото има и Ливърпул. Уест Бромич е на 12-о място с актив от девет точки.