Бивши "червени" герои размазани с 1:9 от Динамо (Киев)

Бившите звезди на ЦСКА Жуниор Мораеш и Греъгри Нелсън играха цял мач за украинския Металург Донецк при разгромната загуба с 1:9 от гранда Динамо (Киев). Други две бивши оглеми имена от родната "А" група - Зе Соареш и Велизар Димитров, пропуснаха срамното поражение на Металург, след като не попаднаха в групата за мача. На олимпийския стадион в Киев двубоят бе относително равностоен до края на първото полувреме, когато резултатът бе "само" 2:1 в полза на Динамо. През втората част обаче "металурзите" пуснаха още цели седем гола в своята врата, за да се стигне до крайно неприятното за тях и историческо за Динамо 9:1.

Началото на ужаса за Металург постави централният защитник Голайдо Денис, който спъна Юнес Белханда пред наказателното поле и бе последен в защита, което доведе до директен червен картон. От последвалия фаул Андрей Ярмоленко откри. Джърмейн Ленс направи 2:0, но гостите намалиха чрез Джордже Лазич.

През второто полувреме обаче започна истинската канонада към вратата на Александър Бандура. В рамките на десет минути гостите пуснаха цели пет гола, за да набъбне резултатът на 8:1 в полза на Динамо между 62-ата и 73-ата минута. До края на мача Демериси Мбокани оформи крайното 9:1 за домакините с попадение минута преди края. Това е вторият изключителен разгром по оста "Донецк - Киев" в рамките на този кръг в Украйна, след като вчера Шахтьор (Донецк) размаза Арсенал със 7:0.

ДИНАМО (КИЕВ) - МЕТАЛУРГ (ДОНЕЦК) 9:1 (2:1)
1:0 - Ярмоленко (21)
2:0 - Ленс (27)
2:1 - Лазич (40)
3:1 - Белханда (48)
4:1 - Ленс (62)
5:1 - Ярмоленко (64)
6:1 - Харуна (67)